جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

مشارکت 11 میلیارد ریالی آملی‌ها در کمک به نیازمندان - نمایش محتوای خبر

 

 

مشارکت 11 میلیارد ریالی آملی‌ها در کمک به نیازمندان

رمضان علیپور صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در آمل بیان داشت: پرداخت صدقه یکی از اعمال نیک ما مسلمانان است که توصیه‌های زیادی در دین اسلام به آن شده و بنا به روایات متعدد پرداخت صدقه در روز بلای زیادی را از انسان دور می‌کند.

مدیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان آمل ادامه داد: در بخش جمع‌آوری صدقات طی 10 ماه گذشته سال جاری بیش از 11 میلیارد ریال مشارکت مردمی را در این شهرستان شاهد بودیم.

به گفته علیپور، بیش از 50 هزار صندوق جمع‌آوری صدقات بزرگ، متوسط و کوچک در این شهرستان برای جمع‌آوری صدقات مردم مهیا شده تا مبالغ دریافتی از آن در اختیار نیازمندان، محرومان و مستمندان قرار گیرد.

این مسئول تصریح کرد: میانگین صدقات دریافتی در هر ماه توسط مردم این شهرستان بیش از یک میلیارد ریال براورد شده است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان آمل گفت: در بخش درآمد نیز در 10 ماهه سال جاری کمک‌های مردمی، طرح مفتاح‌الجنه، اطعام‌دهی، نذرهای قربانی، طرح محسنین و طاها و کمک به درمان نیازمندان را داشتیم که مبلغ مورد نظر در این بخش 13 میلیارد و 230 میلیون ریال است و در این بین 2 میلیارد و 230 میلیون ریال به احسان دانش‌اموزی، احسان زائر و احسان حسینی اختصاص داشت.

وی همچنین به طرح پرداخت صدقه تلفنی اشاره کرد و گفت: این طرح کار جدیدی است که مردم نیک‌اندیش می‌توانند با شماره‌گیری عدد 4050 اقدام به پرداخت صدقه کنند البته صدقه پرداختی این روش بر روی قبض تلفن درج شده و در هر دوره پرداخت می‌شود.

وی اظهار داشت: مردم ولایتمدار و خیر آمل با بیشترین تراکنش در سطح استان مقام اول را در پرداخت صدقه تلفنی دارند.