سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

مشارکت 100 درصدی حدود نیمی از روستاهای هزارجریب نکا در سرشماری اینترنتی - نمایش محتوای خبر

 

 

مشارکت 100 درصدی حدود نیمی از روستاهای هزارجریب نکا در سرشماری اینترنتی

بخشدار هزار جریب نکا از مشارکت 100 درصدی حدود نیمی از روستاهای هزارجریب نکا در سرشماری اینترنتی خبر داد و گفت: این روستاها با وجود اینکه به شبکه اینترنتی در تمام منازل، مجهز نبودند اما پیشتاز شدند.

مشارکت 100 درصدی حدود نیمی از روستاهای هزارجریب نکا در سرشماری اینترنتی

محمد محمدیان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان نکا، اظهار کرد: مشارکت100 درصدی در 28 روستای شهرستان نکا عملیاتی شده است که این امر با اطلاع‌رسانی و اقدامات مثبت شوراها و دهیاری‌ها انجام شد.

وی افزود: بخش هزارجریب نکا با 63 روستا در سرشماری پنج سال گذشته دارای حدود 16 هزار نفر جمعیت بوده است که سرشماری اینترنتی تا پایان 30 مهر ماه و ثبت نام حضوری سرشماری نفوس و مسکن تا 28 آبان ماه در این بخش ادامه دارد.

بخشدار هزارجریب نکا ادامه داد: سرشماری اینترنتی کاهش هزینه‌های جمع‌آوری اطلاعات خانوارها را در پی دارد که با توجه به اینکه زمان ثبت نام اینترنتی تا پایان 30 مهرماه اعلام شده است، امیدواریم در زمان باقیمانده تا پایان این ثبت نام، شاهد رشد بیشتر مشارکت روستاها در این امر باشیم.

این مسؤول اضافه کرد: روستاهای کفکور، سوته‌خیل، تجرخیل، کلارودبار، زروم، چناربن، بندبن، آکرد، مرس ‌کوچک، کفرات، رودبارمحله، اریم، ملاخیل بزرگ، سارم، سوچلما، ارم، مرس بزرگ، برفام، لایی‌پاسند، فریمک، سورک، پوروا، برما، ابچین، کرداب، درویشان، صفل‌میان و خیرآباد از جمله روستاهایی هستند که مشارکت 100 درصدی در سرشماری اینترنتی داشتند.

محمدیان با اشاره به آغاز سرشماری حضوری نفوس و مسکن در بخش هزارجریب نکا همزمان با شهرها و کل کشور، یادآور شد: 6 مأمور و سرگروه سرشماری در بخش هزارجریب نکا برای سرشماری حضوری فعال شدند که از این تعداد، پنج مأمور سرشماری و یک نفر سرگروه است.

وی با بیان اینکه روستائیان بخش هزارجریب نکا، نقش خود را در سرشماری اینترنتی به بهترین نحو ایفا کردند، گفت: از دهیاران و شوراهای پرتلاش که با تمام توان در این سرشماری وارد شدند، تقدیر می‌شود.

بخشدار نکا بیان کرد: براساس اعلام مرکز آمار کشور، امکان ویرایش اطلاعات ثبت‌شده برای افراد فراهم شده است، گفت: همه افرادی که اطلاعات ارائه‌شده آنان نیازمند ویرایش است می‌توانند به مدت یک هفته، از یکم تا هشتم آبان ماه نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت‌شده اقدام کنند.

این مسؤول ادامه داد: هر خانوار می‌تواند تنها برای یک‌بار، با مراجعه به سایت سرشماری، اطلاعات خود را ویرایش کند و همچنین افرادی که به هر علتی کد رهگیری خود را فراموش کرده‌اند هم می‌توانند کد رهگیری خود را از طریق این سامانه دریافت کنند.

محمدیان اضافه کرد: افرادی که اطلاعات نفوس و مسکن خود را به‌صورت اینترنتی در سایت سرشماری ثبت می‌کنند، در زمانی که مأمور سرشماری به درب منازل‌شان مراجعه می‌کند، فقط باید کد آماری را به مأمور سرشماری ارائه دهند.

وی با تأکید بر ارائه آمار درست، واقعی و دقیق، افزود: ارائه پاسخ‌های نادرست، برداشت‌های نادرست را در پی دارد که در برنامه‌ریزی‌ها و تصمیم‌گیری‌های مختلف هم اثرگذار خواهد بود و باید از ارائه اطلاعات نادرست دوری شود.

بخشدار هزارجریب نکا در پایان با تشکر از دهیاران، اعضای شورای اسلامی روستاها و تمامی اهالی روستاهایی که مشارکت 100 درصدی در سرشماری اینترنتی داشته‌اند، گفت:‌ امیدواریم همه افراد تا پایان سرشماری حضوری هم، همچون سرشماری اینترنتی، همکاری مناسب با مأموران انجام دهند تا شاهد سرشماری کامل در بخش هزارجریب نکا باشیم.