سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

مشارکت مازنیها در ساخت صحن حضرت زهرا ستودنی است - نمایش محتوای خبر

 

 

مشارکت مازنیها در ساخت صحن حضرت زهرا ستودنی است

محمد حسن اصغری عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: پروژه صحن حضرت زهرا با زیربنای 198 هزار متر مربع هم اکنون در مرحله نصب کامل ستون و سقف اول به پایان رسیده و عملیات ساخت ستون و طبقه دوم نیز با اعزام 30 متخصص مازندرانی بزودی آغاز خواهد شد.

وی اضافه کرد: تاکنون 500 نیروی متخصص مازندرانی شامل مهندسان، طراحان، نجاران، معماران، سنگکاران و جوشکاران به محل پروژه ها در عتبات عالیات اعزام شدند.

اصغری با اشاره به جزئیات ساخت صحن حضرت زهرا اظهار داشت: در این پروژه 85 هزار متر مربع فضای زیارتی و 92 هزار و 500 متر مربع فضای غیر زیارتی پیش بینی شده که برای اتمام آن اعتباری بالغ بر  700 میلیارد تومان برآورد شده است.

وی منابع تأمین هزینه‌های بازسازی عتبات عالیات را وجوحات و نذورات مردمی  دانست و عنوان داشت: صحن حضرت زهرا در بخش های موزه، کتابخانه، اداری واطلاع رسانی، مهمانسرا، سرویس های بهداشتی و وضوخانه، پارکینگ اختصاصی و قدمگاه سجادیه  ساخته می شود.

اصغری، عشق و علاقه مازندرانی ها به اهل بیت بویژه امام حسین (ع) را زبانزد جهان تشیع قلمداد کرد و گفت: مردم مازندران از دیرباز و در طول تاریخ تشیع بارها ثابت کردند که عشق و علاقه شان به اهل بیت تمامی ندارد و قابل وصف نیست و امروز در بازسازی عتبالت عالیات مشارکت و حضور فوق العاده ای  دارند.

وی افزود: مردم مازندران با عزت و با خلوص وجود، نذورات خود را به ستاد بازسازی عتبات عالیات ارسال داشته و از سال 83 با تشکیل هیئت امنای در سطح شهرهای استان ،تاکنون 22 میلیارد و 500 میلیون ریال وجه نقد جمع آوری شده است.

مسئول ستاد بازسازی عتبات و عالیات مازندران با بیان عملکرد این ستاد در ششماه نخست سال 91 گفت: در مجموع یک میلیارد و 923 میلیون و 893 هزار ریال نذورات نقدی و غیر نقدی توسط مردم متدین استان جهت ساخت و بازسازی عتبات و عالیات هدیه شده است.

وی افزود: این نذورات شامل وجه نقد، جواهرات، سکه، برنج، خشت طلا، کالا و خدمات بوده است.