جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

مسیر عاشقی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

مسیر عاشقی

Loading the player...

عنوان ویژه برنامه ای به مناسبت اربعین حسینی ،به تهیه کنندگی مهدی وحیدی است که در روز اربعین از ساعت 9 بامداد،به طور زنده به پوشش تصویری مراسم عزاداری  از شهرستان چالوس می پردازد.
از پرهاى سوخته و خیمه هاى خاکستر، چهل روز مى گذرد؛ از شانه هاى بى تکیه گاه و چشم هاى به خون نشسته، از لحظاتى که سیلى مى وزید و صحرا در عطشى طولانى، ثانیه هایش را به مرگ مى بخشید.
حالا چهل روز است که مرثیه هامان را در کوچه هاى داغ، مکرر مى کنیم.
چهل شب است که بر نیزه شدن آفتاب را سر بر شانه هاى آسمان مى گرییم. «اى چرخ! غافلى که چه بیداد کرده اى».
از کربلا تا شام، حکایت سرهاى جسور شماست که شمشیرها را به خاک افکند.
من از روایت خونابه و خنجر مى آیم؛ از شعله هاى به دامن نشسته و فریادهاى بى یاورى.
اربعین در متن زندگی شیعه و در عمق باورهای پاک او جریان داشته و نهضت کربلا در طول چهارده قرن با کوثری زلال و عمیق ، سیراب کننده جان‌ها بوده است. هم اکنون نیز، بیشتر از سالهای پیش، اربعین شهادت امام حسین (ع) کانونی است که میلیون‌ها دایره‌ی ریز و درشت از ارزش‌ها ، احساس‌ها ، عاطفه‌ها ، خِرد‌ها و اراده‌ها برگِرد آن می‌چرخد و پرگاری است که عشق را ترسیم می‌کند. پرگاری که از نقطه‌ی عاشورا شروع میشود و پس از گذر از اربعین، به بیست و هشتم ماهِ صفر میرسد.
در روز بیستم صفر نیز، شیعیان، مراسم سوگواری عظیمی را در کشورها و شــــهرهای مختلف به یاد عاشورای حسینی بر پا میکنند. عاشقان و پیروان آن امام، در سحال اســـــرار اربعین به ذکر پرداخته و  باران اشکبار  چشم خویش را با مظلومیت حسین و یارانش پیوند می زنند. این راه، راه تداوم عشق است و بی گمان هیچگاه بی رهرو نخواهد بود. 

سال تولید: 1394

مجری و گزارشگر:مهدی اسدی
تصویربرداران:شهریار رفیقی-علی اعظم جعفرنژاد-تقی قاسم پور
صدابردار:محمود موسوی
کارگردان:شهرام اقدم
دستیاران:فرزانه اسدالهی-عادل فرنودی
فنی:دارا دارایی
ارتباطات زمینی و ماهواره:روح الله غدیری