جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

مسوول بسیج جامعه زنان مازندران: ترویج فرهنگ ولایتمداری زنان در جامعه ستودنی است - نمایش محتوای خبر

 

 

مسوول بسیج جامعه زنان مازندران: ترویج فرهنگ ولایتمداری زنان در جامعه ستودنی است

زنان ایرانی با ایثارگری، صبر و استقامتشان در طول پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و دوران هشت سال دفاع مقدس نشان داده اند پیرو حضرت فاطمه زهرا (س) هستند.به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈفاطمه عاطفیˈ روز چهارشنبه به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در ساری افزود: جایگاه سیاسی این بانوی بزرگوار اسلام بهترین الگو برای نظام کنونی است.

وی ادامه داد: در سال های پیش عده ای که دچار انحراف سیاسی در جامعه کنونی شده اند در عین حال عده ای نیز با پیروی از مکتب امامت و ولایت از ارزش ها و دستاوردهای حکومت اسلامی دفاع کردند و توانسته اند جلوی انحرات افراد منحرف را بیگرند و به راه راست هدایت کنند.

عاطفی گفت: کسانی که در مکتب حضرت فاطمه زهرا (س) رشد کرده اند به طور قطع جزء افراد با تقوا و شاخص محسوب می شوند و هرگز در زندگی دچار تزلزل و نیز گمراه نخواهند شد.

مسوول بسیج جامعه زنان سپاه کربلا مازندران در این گفت و گو به برنامه های پاسداشت هفته زن توسط سپاه کربلا استان اشاره کرد و گفت: به مناسبت گرامیداشت ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن حدود 200 عنوان برنامه فرهنگی، هنری، اجتماعی و سیاسی از سوی این نهاد در سطح شهرها و روستاهای در حال برگزاری است.

وی افزود: طبق برنامه زمانبندی شده در ایام هفته پاسداشت زن در هر 18شهرستان و 52 شهر این خطه روزانه دو الی سه برنامه در حال اجراست.

او برپایی نمایشگاه عفاف و حجاب ویژه زنان همراه با دست نوشته ها و آثار بر جای مانده از شهیدان زن، تجلیل از زنان بسیجی نمونه، محفل انس با قرآن کریم، جشنواره شعر و خاطره، جشن ازدواج با عنوان پیوند آسمانی، تشکیل عرفه هایی از عملکرد طرح های صالحین در سنین جوانان و نوجوانان و همایش عفاف و حجاب، مسابقات ورزشی، غبارروبی مزار شهدا و دیدار با ائمه جمعه را از جمله برنامه های شاخص این ایام عنوان کرد.

عاطفی گفت: تمامی برنامه های بسیج جامعه زنان سپاه کربلا به صورت خودجوش و با هزینه های مردمی در سطح رده ها و پایگاه های بسیج مقاومت و نیز سازمان ها و نهادهای مختلف با شکوه خاصی در حال برگزاری است.

وی با بیان اینکه سال پیش در ایام بزرگداشت روز زن در این دیار بیش از 200 هزار نفر به صورت خودجوش در برنامه های فرهنگی، هنری، اجتماعی و سیاسی جامعه بسیج زنان سپاه کربلا مازندران مشارکت داشتند، افزود: امسال نیز بیش از این تعداد افراد در برنامه های پاسداشت روز زن شرکت کرده اند.

مسوول بسیج جامعه زنان سپاه کربلا مازندران با اشاره به اینکه زنان جامعه اسلامی در عرصه های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی نقش ارزنده ای ایفا کردند، گفت: ترویج فرهنگ ولایتمداری زنان در نظام اسلامی ستودنی است.

وی افزود: زنان اسلامی ایران از بدو پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و نیز در دوران هشت سال دفاع مقدس خدمات و ایثارگری ها و رشادت های بی بدیلی ارائه کردند.

او ادامه داد: امسال شهیده ˈسیده طاهره هاشمیˈ به عنوان شهیده زن شاخص در سطح کشور معرفی و نیز به همین مناسبت نشستی با عنوان همایش ملی شاخصه شهیده زن در سال جاری در مازندران برگزار شد.

عاطفی گفت: این شهیده زن در ششم بهمن سال 60 در حمله ناجونمردانه منافقین به شهرستان آمل توسط مزدوران استکبار جهانی به شهادت رسید.

وی افزود: در دوران پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و دوران هشت سال دفاع مقدس بیش از هفت هزار شهیده زن تقدیم نظام اسلامی شد.