جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

مسؤولان شناخت مشکلات جامعه را در دستور کار قرار دهند - نمایش محتوای خبر

 

 

مسؤولان شناخت مشکلات جامعه را در دستور کار قرار دهند

امام جمعه موقت ساری با بیان اینکه مسؤولان باید شناخت مشکلات جامعه را در دستور کار قرار دهند، گفت: مشکلات مردم و آسیب‌هایی که نظام را تهدید می‌کند به‌طور جدی پیگیری و اقدام شود.

مسؤولان شناخت مشکلات جامعه را در دستور کار قرار دهند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام یوسف یوسف‌پور در خطبه‌های این هفته نماز جمعه مرکز مازندران با اشاره به آغاز دهه بهداشت و نکوداشت مساجد، اظهار کرد: ارزش مساجد در اسلام آنقدر مهم و بالاست که می‌توان مساجد را دارالحکومه یعنی مرکز حکومت نظام الهی نامید.

وی افزود: انقلاب اسلامی از مساجد به پیروزی رسید و نقش اساسی خود را از مساجد به نمایش گذاشت، همچنین مساجد باید بر محور پاکی و طهارت باشد و در مساجد معنویت مورد تأکید قرار گیرد.

امام جمعه موقت ساری ادامه داد: امروز افتتاح نخستین دوره مجلس شورای اسلامی در سال 59 است که افتتاح رسمی آن به فردا هشتم خرداد ماه موکول شد.

یوسف‌پور با بیان اینکه مجلس اگر جایگاه خود را به‌خوبی حفظ کند در رأس همه امور است، اضافه کرد: مجلس جایگاه بالایی دارد و با قانون‌های درست و اصولی باید مسیر حرکت دولت را رهبری و راهنمایی کند.

امام جمعه موقت ساری با عنوان اینکه معیار حرکت مجلس شورای اسلامی فرمایشات امام راحل و وصیت‌نامه ایشان است، تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی باید بر اساس آنچه امام راحل تبیین کردند و مقام معظم رهبری تبیین می‌کنند، حرکت کند.

یوسف‌پور خاطرنشان کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری، مجلس شورای اسلامی باید از استقلال، حفظ نظام، مبارزه با وابستگی و زورگویی دشمن شجاعانه دفاع کند.

وی با بیان اینکه مسؤولان باید شناخت مشکلات جامعه را در دستور کار قرار دهند، تأکید کرد: مشکلات مردم و آسیب‌هایی که نظام را تهدید می‌کند به‌طور جدی پیگیری و اقدام شود.

امام جمعه موقت ساری با اعلام اینکه جامعه از مشکل اقتصادی، تعطیلی مراکز تولید و بیکاری جوانان رنج می‌برد، متذکر شد: تحریم و عدم اجرای اصول برجام بر مشکل اقتصادی جامعه افزوده است.

این مسؤول با بیان اینکه امروزه جامعه درگیر فساد فرهنگی، بدحجابی و بداخلاقی‌های سیاسی و اجتماعی شده است، ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی سخت به وحدت و همدلی، رعایت قانون در تمامی امور و رفع نابه‌سامانی‌های جامعه نیازمند است.

یوسف‌پور به آغاز به‌کار مجلس خبرگان رهبری اشاره کرد و افزود: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری مجلس خبرگان رهبری موهبت الهی است و دارای جایگاه ارزشمند و اهداف بلند انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی بوده و به‌عنوان پایگاه قدرتمند برای حفظ نظام است.

وی با اشاره به سالگرد ارتحال امام راحل گفت: همه ما مدیون امام و شهدا هستیم و باید از این جایگاه دفاع کنیم، به همین منظور معتقدیم تمام مردم و مسؤولان در مراسم امسال حضور فعالانه داشته باشند.

امام جمعه موقت ساری در پایان با بیان اینکه با کارشکنی‌های آل‌سعود مواجه هستیم، گفت: وزیر جدید حج عربستان از هیأت ایرانی دعوت کرد برای مذاکره حضور یابند که با صحبت‌های صورت‌گرفته برخی مسائل حل شد اما امنیت، کرامت و جایگاه زائران بیت‎الحرام در حال پیگیری است.