سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

مسؤولان روحیه انقلابی و مقاومت را حفظ کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

مسؤولان روحیه انقلابی و مقاومت را حفظ کنند

امام جمعه چالوس با اشاره به اینکه جان‌مایه‌ اربعین حسینی روحیه انقلابی و سازش‌ناپذیری است، گفت: مسؤولان مملکت و مدیران اجرایی این روحیه را در خود حفظ کنند.

مسؤولان روحیه انقلابی و مقاومت را حفظ کنند

به گزارش خبرگزاری فارس از چالوس، حجت‌الاسلام محمدمهدی راشدی‌نوری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته چالوس با تشریح ویژگی‌های اربعین، اظهار کرد: اربعین حسینی بزرگ‌ترین راهپیمایی جهان است.

وی با اشاره به اینکه این نمایش می‌تواند درمان بسیاری از دردهای جهان اسلام باشد، افزود: راهپیمایی عظیم اربعین حسینی می‌تواند دل‌ها را به‌ هم نزدیک کرده و وحدت و یکپارچگی مسلمانان را بیشتر کند.

امام جمعه چالوس ایجاد امیدواری در بین دوستان و تشدید ناکامی، حیرت و ناامیدی را در دشمنان از دیگر ویژگی‌های اربعین حسنی خواند و بیان کرد: این راهپیمایی بیانگر پایان ظلم و ستم به‌ مسلمانان و مظلومان بوده و این مطلب برای کسانی‌ که از دور یا نزدیک این همایش عظیم را رصد می‌کنند، بیشتر ملموس است.

*اربعین حسینی نمادی از قدرت‌نمایی

این مسؤول با بیان اینکه اربعین حسینی برای شیعیان عراق یک‌نوع قدرت‌نمایی است تا بدانند در نقطه ضعف نیستند، تصریح کرد: این موضوع مانور قدرت و عزت شیعیان در دنیاست.

راشدی‌نوری تأکید کرد: با توجه به اینکه مهم‌ترین دستاورد راهپیمایی اربعین حسینی انسجام و اتحاد مسلمانان، محبت و احساس غرور و نشاط بین آنان است، بنابراین باید آن را قدر بدانیم و برای حفظ آن بکوشیم.

وی با بیان اینکه این سرمایه معنوی برای ما شیعیان و مسلمانان مهم است، ادامه داد: با توجه به اینکه اربعین حسینی سرمایه‌ای است که جان‌مایه‌اش روحیه انقلابی، سازش‌ناپذیری، مقاومت و عزت‌مداری است که از روح قیام و نهضت حسینی (ع) به‌ ما رسیده است، بنابراین باید مسؤولان مملکت و مدیران اجرایی این روحیه را در خود حفظ کرده و با این تفکر خدمت کنند.

امام جمعه چالوس روحیه انقلابی را همان توکل به خدا دانست و افزود: اعتماد به‌درون، باور نسبت به توانمندی خود، شجاعت و شهامت، اقدام و عمل، ترس نداشتن از دشمن، سازش‌ناپذیر بودن در برابر فشار های دشمنان، امیدواری به آینده، صبر و مقاومت و... در حقیقت همان روحیه انقلابی محسوب می‌شود.

این مسؤول با اشاره به اینکه داشتن چنین روحیاتی می‌تواند مشکلات را در کشور حل کند، ادامه داد: نباید در برابر زورگویی‌های دشمن کوتاه بیاییم، به‌دشمن امتیاز بدهیم و به لبخندهای‌شان و حرفهای‌شان اعتماد کنیم.

*روحیه انقلابی راه علاج مشکلات کشور

راشدی‌نوری با تأکید بر اینکه در برابر آمریکا علاج مشکلات کشور داشتن روحیات انقلابی است، تصریح کرد: این روحیه از ایمان و اعتقاد قوی دینی سرچشمه می‌گیرد و چنین اعتقاد و روحیه‌ای گره‌گشاست.

وی با اشاره به آیه «من یتق‌الله یجعل له مخرجا»، بیان کرد: نگاه به بیرون داشتن و منتظر بودن به اینکه در آمریکا چه کسی رأی می‌آورد با اینکه می‌دانیم سیاست‌های اصلی آمریکا و استکبار با روی کار آمدن هر حزبی تفاوتی نمی‌کند، به‌ صلاح نیست.

امام جمعه چالوس با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با مردم اصفهان، گفت: رهبر فرمودند «آمریکا همان آمریکاست، در طول 37 سال گذشته هر دو حزب بر سر کار آمدند و هیچ خیری که نرساندند بلکه دائم شر هم رساندند، ما از نتیجه انتخابات نه‌شادی می‌کنیم و نه عزا می‌گیریم و البته با تکیه به این باورها و به این ملت هیچ نگرانی هم نداریم.»

این مسؤول با تأکید بر اینکه این سخن محکم، رسا و منطقی ریشه در همان روحیه انقلابی‌گری، ایمان و باور و اعتماد به‌نفس دارد، اظهار کرد: مسؤولان مملکت باید با حفظ این روحیه خدمت کنند و در مقابل زیاده‌خواهی‌های امریکا بایستند.

* تقویت روحیه شهادت‌طلبی، ایثار و گذشت

راشدی‌نوری با بیان اینکه از فردا 29 آبان هفته بسیج آغاز می‌