جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

مسؤولان دیپلماسی کشور بر روابط با فرانسه تجدیدنظر کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

مسؤولان دیپلماسی کشور بر روابط با فرانسه تجدیدنظر کنند

امام جمعه ساری گفت: مسؤولان دیپلماسی کشور بر روابط با فرانسه تجدیدنظر کنند.

مسؤولان دیپلماسی کشور بر روابط با فرانسه تجدیدنظر کنند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، آیت‌الله نورالله طبرسی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ساری، اظهار کرد: باید ظرفیت‎های مازندران در اقتصاد مقاومتی به خوبی شناسایی و برای بهره‌برداری و اقدام و عمل سریع‎تر به‎کارگیری شود.

وی تصریح کرد: قطعاً مازندران با توجه به ظرفیت‌هایی که در حوزه‎های مختلف دارد، از منظر اجرای طرح اقتصاد مقاومتی مستعد بوده ، همچنین کشاورزی، صنایع دستی و گردشگری سه ظرفیت مناسب برای اجرای طرح اقتصاد مقاومتی است.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران با اعلام اینکه ممکن است دیگر استان‌ها این ظرفیت را نداشته باشند، گفت: در این زمینه باید اقدامات اثرگذاری انجام شود.

طبرسی اضافه کرد: یکی از امور دیرینه مردم مازندارن تولید و کشاورزی است که در صورت استفاده از این ظرفیت، بخش مهمی از نیازمندی‌های استان و کشور رفع می‌شود.

وی با اعلام اینکه یکی از مشکلات کشاورازن واردات بی‌رویه است، افزود: دولت در زمان تولید این محصولات جلوی واردات را بگیرد.

امام جمعه ساری خواستار اختصاص تسهیلات دولت به کشاورزان شد و تأکید کرد: یکی از اقدامات اثرگذار دولت برای حمایت از کشاورزی مهار کردن آب‌های سطحی و غیرسطحی است، همچنین با اجرای طرح اقتصاد مقاومتی می‎توانیم در برابر دشمنان اسلام و مسلمین ایستادگی کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران با اعلام اینکه دشمن به هیچ وجه از عداوت دست برنمی‎دارد، تأکید کرد: باید واکسن ضدتحریم در کشور داشته باشیم و در حوزه اقتصاد باید به صورت قوی‎تر عمل کنیم.

وی خطاب به دولتمردان گفت: چرا دولتمردان به کشاورزان برای اجرای مناسب طرح اقتصاد مقاومتی کمک نمی‎کنند.

امام جمعه ساری با اعلام اینکه رهبر انقلاب اسلامی سه سال است درباره اجرای طرح اقتصاد مقاومتی دغدغه دارند و بدان مرتباً تأکید دارند، افزود: مسؤولان باید به‌صورت جدی در اجرای این طرح اهتمام داشته باشند.

طبرسی خاطرشان کرد: از ظرفیت مازندران باید در حوزه اقتصاد مقاومتی به خوبی استفاده کرد، با وجود ظرفیت مناسب اقلیمی، مازندران نباید 52 هزار مددجوی کمیته امداد داشته باشد.

وی تأکید کرد: مسؤولان ما اقدامات جدی‎تری در این ارتباط داشته باشند، اقتصاد مقاومتی جهاد مقدس است و همه وظیفه داریم آن را عمل کنیم تا دشمن در این بخش ناامید شود.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران با اشاره به سالگرد تأسیس شورای نگهبان، اظهار کرد: شورای نگهبان برای نظام اهمیت حیاتی دارد، همچنین شورای نگهبان باید حمایت شود و تحت تأثیر حرف‌های بی‌منطق نرویم که تضعیف شورای نگهبان خواست دشمن است.

امام جمعه ساری ادامه داد: دشمن تلاش دارد در شورای نگهبان که مرکز ثقل اساسی است رخنه کند، همه باید از شورای نگهبان حمایت و پشتیبانی مناسبی داشته باشیم.

وی با اشاره به مطرح شدن دریافت حقوق‌های نجومی توسط تعدادی از مسؤولان اظهار کرد: این افراد به نظام اسلامی خیانت کردند، گیرندگان حقوق‌های میلیونی به نظام ولایی و مردم خیانت کردند.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران گفت: همانطور که رهبر انقلاب فرمودند باید با گیرندگان حقوق‌های نجومی برخورد جدی شود؛ بدین منظور حقوق‌های دریافت‌شده به بیت‌المال بازگردانده شود، گیرندگان حقوق میلیونی از کار برکنار و طبق قانون با این افراد برخورد جدی شود.

امام جمعه ساری ادامه داد: موضوع رسیدگی جدی به حقوق‌های میلیونی را در سفر معاون اول رئیس جمهور به ایشان اعلام کردم که این پیغام مرا به رئیس جمهور نیز برساند، ریشه دریافت حقوق‌های میلیونی در کشور باید قطع شود.

وی در ادامه با اشاره به اقدام دولت فرانسه برای برگزاری همایش حمایت از منافقان در این کشور گفت: منافقان چهره منفور در کشور هستند، بیش از 17 هزار نفر در کشور توسط این گروهک تروریستی به شهادت رسیدند.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران بیان کرد: با این اقدام دولت فرانسه، مسؤولان دیپلماسی کشور در روابط با فرانسه تجدیدنظر کنند.

وی با اشاره به اظهارات بی‌اساس مسؤول عربستانی در این همایش نیز گفت: دولت عربستان به جای پیوند به کشورهای اسلامی در گروه دشمنان اسلام بازی می‏‌کند و به‌زودی تقاص سنگین حمایت از دشمنان اسلام را پس می‏‌دهد.