جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

مسمویت با گاز مونوکسیدکربن عامل بیشترحوادث در مازندران بوده است - نمایش محتوای خبر

 

 

مسمویت با گاز مونوکسیدکربن عامل بیشترحوادث در مازندران بوده است

دکتر فرزاد بزرگی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: 14 مورد گزارش مسمومیت با گاز مونوکسید کربن در ماه دی سالجاری به مرکز پیام اورژانس 115 گزارش شد.

وی از مصدومیت 43 نفر در این حودث خبر داد و بیان داشت: 42 نفر از این مصدومان با اطلاع رسانی به موقع و خدمات اورژانس 115ازمرگ نجات پیدا کردند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث وفوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مازندران، ادامه داد: یک نفر نیز در محل حادثه جان خود را از دست داد.

دکتر بزرگی حوادث ویژه ماه گذشته در استان را شامل تصادفات سنگین خودرو و ریلی، مسمومیت با گاز مونوکسید کربن، انفجار و آتش سوزی و ریزش سنگ ازکوه عنوان کرد و گفت: تکنسین های فوریتهای پزشکی مازندران با حضور در بیش از 26حادثه ویژه در ماه دی به مصدومین حوادث امداد رسانی کردند.

وی اظهار داشت: درحوادث ویژه اعلام شده به اورژانس 115 ، بیش از 80 مصدوم پس از انجام اقدامات درمانی اولیه ازجمله سرم تراپی، فیکس نمودن اندامها ، کنترل خونریزی و احیای قلبی ریوی برای ادامه درمان به مراکز درمانی منتقل شدند.

دکتر بزرگی با اشاره به اینکه در این حوادث 33 کدآمبولانس اورژانس 115به ماموریت اعزام شد و66 تکنسین فوریتهای پزشکی خدمات رسانی لازم را انجام دادند، افزود: این حوادث هفت نفرکشته برجا گذاشت.