سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

مسلمانان جهان مدیریت حج را به عهده بگیرند/ تلاش دشمنان برای حیازدایی - نمایش محتوای خبر

 

 

مسلمانان جهان مدیریت حج را به عهده بگیرند/ تلاش دشمنان برای حیازدایی

امام جمعه شهرستان نور، با اشاره به اینکه آل‌سعود نوکر اسرائیل است، گفت: مسلمانان جهان باید قیام کنند و مدیریت حرمین و حج را به عهده بگیرند.

مسلمانان جهان مدیریت حج را به عهده بگیرند/ تلاش دشمنان برای حیازدایی

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، حجت‌الاسلام سیدمهدی  امیری‌ارجمند در خطبه‌های نماز جمعه امروز در مصلی الغدیر این شهرستان، اظهار کرد: همگان در برابر خداوند مسؤول هستیم و باید پاسخگو باشیم، بنابراین تنها کسی که پستی اداری دارند، مسؤول نیستند.

وی در ادامه به سلسله مباحث عفاف و حجاب اشاره کرد و افزود: تضاد فرهنگی بین جوامع اسلامی و فرهنگ غرب، فرهنگ عفاف و حجاب است چرا که آنان در پی عفاف‌زدایی هستند ولی ادیان الهی به ویژه اسلام در پی عفاف و حجاب هستند و ما در تهاجم به عفاف و حیازدایی هستیم.

امام جمعه نور بیان کرد: فرهنگ غرب، اعتقاد به قیامت، معنویت و عفاف و حجاب ندارد، بلکه همه تفکرات و معیارشان بر اساس لذات مادی و دنیوی بوده و در نتیجه تفکر معنویت با تفکر مادیت در تقابل است.

امیری‌ارجمند حیا، عفاف و حجاب را رهاورد دین دانست و گفت: حیا در رأس اخلاق است، البته همه انسان‌ها به طور فطری خداپرست و صاحب حیا هستند ولی انسان دیندار تا پایان حیا دارد.

خطیب جمعه شهرستان نور در بخش دیگری از خطبه‌ نماز جمعه این شهرستان با بیانی از اما باقر(ع)، اظهار کرد: در روز جمعه اعمال انسان دو برابر و حتی چند برابر می‌شود.

وی با تسلیت شهادت، شهدای فاجعه منا و شهادت امام محمد باقر(ع) از همه دستگاه‌ها به ویژه دستگاه‌های فرهنگی و تبلیغی و شهرداری‌ها، شوراهای اسلامی و دهیاری‌ها خواست به ایام توجه داشته باشند و با فضاسازی شهرها و روستاها اطلاع‌رسانی عمومی کنند.

امام جمعه شهرستان نور به سالروز ارتحال مرحوم طالقانی نخستین امام جمعه پس از انقلاب هم اشاره کرد و افزود: نماز جمعه پایگاه فرهنگی انقلاب است و باید با تمام وجود این پایگاه را حفظ کرد.

امیری‌ارجمند، اظهار کرد: در روز عرفه، دعای عرفه در مساجد شهرستان و محل برگزاری طرح ساحل سالم هم برگزار می‌شود، باید از این فرصت برای توبه و استغفار استفاده کنیم.

خطیب جمعه شهرستان نور با اشاره به عید قربان و اقامه نماز عید در مصلی با دعوت از همه مومنان برای حضور در نماز عید، بیان کرد: عید قربان، قربانی کردن نفس و در ایستادگی  مقابل شیطان بوده و تمرین دیگر برای بندگی و خلوص نیت و آزمایش الهی است.

وی از توانمندان خواست تا به کمک مستمندان بروند و نذورات و سایر اقلام را در آستانه سال تحصیلی به کمیته امداد امام خمینی برای توزیع بین نیازمندان، تحویل دهند.

امیری‌ارجمند با قدردانی از مسؤولان شهرستان به دلیل آمادگی و خدمت‌رسانی در حوادث طوفان و باران اخیر و وصل کردن آب و برق، تصریح کرد: با وجود حوادث خسارت‌بار در استان، مسؤولان با حضور به موقع و آمادگی لازم همت و خدمتگزاری خود را به نمایش گذاشتند.

امام جمعه نور، تصریح کرد: سعودی‌ها لیاقت مدیریت حرم را ندارند، زیرا نوکر اسرائیل و صهیونست هستند و این شجره ملعونه حتی از کشتار بیش از 7 هزار زائر مسلمان عذرخواهی نکرد.

وی گفت: مسلمانان عالم باید قیام کنند و آل‌سعود را به آل‌سقوط تبدیل و با نابودی‌شان، مدیریت حج را به عهده بگیرند و به مسلمانان جهان که در مقابل شرک و استکبار می‌ایستند، خدمت کنند.

به گزارش فارس، نمازگزاران جمعه نور پس از اقامه نماز از مصلی تا میدان امام(ره) این شهر راهپیمایی و با شعار «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل» و «مرگ بر آل‌سعود خائن»، جنایات آنان را محکوم و خواستار عهده‌دار شدن همه مسلمانان جهان در اداره حج شدند.