جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

مسدود شدن محور سوادکوه در استان تهران / یخ‌زدگی در جاده مازندران به تهران - نمایش محتوای خبر

 

 

مسدود شدن محور سوادکوه در استان تهران / یخ‌زدگی در جاده مازندران به تهران

محور سوادکوه در استان تهران به دلیل یخ‌زدگی و تصادف مسدود شد.

مسدود شدن محور سوادکوه در استان تهران / یخ‌زدگی در جاده مازندران به تهران

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان سوادکوه، بارش برف و کولاک در منطقه گدوک سوادکوه موجب قفل شدن مسیر شد، به گونه‌ای که تردد در این مسیر راکد است.

فرمانده پلیس راه مازندران در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سوادکوه با اشاره به بارش شدید برف و باران در محور سوادکوه، گفت: اطلاع‌رسانی لازم درباره وضعیت محور‌های مازندران انجام شده است.

جعفر محمد‌نژاد از وجود یخ در سطح جاده مازندران به تهران خبر داد و افزود: 150 کیلومتر از محور سوادکوه در مناطق شهرستان فیروز‌کوه دچار یخ‌زدگی بوده و این محور قفل شده است.

وی خاطرنشان کرد: تا اطلاع ثانوی استفاده از محور سوادکوه پیشنهاد نمی‌شود و در مسیر فیروز‌کوه، ماشین‌آلات سنگین برای باز‌گشایی مسیر هم به دلیل حجم بارندگی و یخ‌زدگی قادر به فعالیت نیستند.

* مدیریت تردد در محور سوادکوه

رئیس اداره راه و شهر‌سازی شهرستان‌های سوادکوه و سوادکوه‌شمالی نیز در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری فارس با اشاره به برف و کولاک شدید شب گذشته از پل‌سفید تا انتهای محور سوادکوه در گدوک، گفت: 30 راهدار سوادکوه از عصر دیروز تا صبح امروز در محور سوادکوه حضور داشتند و وضعیت تردد را مدیریت کردند.

مهرداد زمانی با تقدیر از فعالیت راهداران در شب گذشته افزود: طی زمان اعلامی هیچ حادثه‌ای منجر به فوت یا زخمی شدن کسی نشده است، تنها چند مورد سر‌خوردگی خودرو‌ داشتیم که آن نیز به دلیل عدم استفاده رانندگان از زنجیر‌چرخ بود.

وی با بیان اینکه شب گذشته با وضعیت ویژه برف و کولاک، موفق به عبور خودرو‌های مختلف شدیم، از مسدود بودن محور سوادکوه به دلیل وضعیت نا‌مساعد محور سوادکوه در استان تهران خبر داد و خاطر‌نشان کرد: محور سوادکوه برای عبور و مرور مشکلی ندارد، ولی به دلیل وضعیت محور در استان تهران و تصادف ماشین‌آلات سنگین، از منطقه «دو‌گل» از عبور و مرور خودرو‌ها توسط پلیس‌راه جلوگیری می‌شود.