جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

مستند سازی ظرفیت های گردشگری سلامت مازندران آغاز شد - نمایش محتوای خبر

 

 

مستند سازی ظرفیت های گردشگری سلامت مازندران آغاز شد

به گزارش خبرنگار ایرنا ، ˈ محمد کاوه ˈ جمعه شب در جلسه هم اندیشی برگزاری همایش بین المللی گردشگری سلامت در محل تالار اریکه آریایی شهرستان آمل افزود: مستند سازی از وجود هزاران نوع گیاهان دارویی، حیات وحش ، آببندان ها، چشمه های آب معدنی و امکانات پزشکی و نیروهای متخصص درمانی برای برگزاری همایش بین المللی گردشگری سلامت در مازندران صورت می گیرد.

وی گردشگری سلامت را یکی از مهم ترین مقوله ها در صنعت گردشگری جهان معرفی کرد و ادامه داد: مازندران به لحاظ موقعیت جغرافیایی خاص و مطلوب می تواند میزبانی مناسب برای بیماران و دست اندرکاران حوزه سلامت باشد.

عضو هیات رئیسه نمایندگان اتاق بازرگانی مازندران به برگزاری 10جلسه تخصصی کمیسیون گردشگری با هدف شناساسی نیازهای گردشگران در بخش گردشگری سلامت اشاره کرد و گفت: 80 درصد نیازهای گردشگران در این حوزه شناسایی شده است.

وی هدف اصلی اهمیت برگزاری این همایش را معرفی ظرفیت گردشگر سلامت عنوان کرد و افزود: با هماهنگی دانشگاه های علوم پزشکی بابل و ساری امکانات و تجهیزات و پزشکان فوق تخصص در این حوزه شناسایی شدند.

کاوه با اشاره به فعالیت 150 موسسه ، دانشگاه و مراکز آموزش عالی در استان مازندران، گفت: در بخش مقالات علمی از اساتید حوزه گردشگری سلامت بهره گیری می شود.

وی افزود: توجیه علمی ، فنی و اقتصادی برای برگزاری همایش بین المللی گردشگری سلامت نیز انجام شده و آماده ارائه به مسوولان ارشد میراث فرهنگی و استاندار مازندران است.

کاوه گفت: هر چند مجوز برگزاری این همایش هنوز صادر نشده است، اما با توجه به برگزاری جلسات تخصصی و انجام بررسی های کارشناسی، مجوز آن نیز اخذ می شود.

در این جلسه از طرف اعضای کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی مازندران از دکتر ˈ جعفر اولادیˈ و ˈ مسعود حسین زادهˈ به خاطر همکاری و حمایت در نحوه برگزاری همایش بین المللی گردشگری سلامت با اهدا لوحی قدردانی شد.

مازندران سالانه پذیرای حدود 30 میلیون گردشگر است.