رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

مستند تلویزیونی «نور» در کرج جلوی دوربین رفت - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مستند تلویزیونی «نور» در کرج جلوی دوربین رفت

مستند تلویزیونی «نور» در کرج جلوی دوربین رفت


مستند تلویزیونی «نور» توسط کارگردان مازندرانی در کرج جلوی دوربین رفت.

مستند تلویزیونی «نور» در کرج جلوی دوربین رفت

علی فلاح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نوشهر درباره ساخت فیلم مستند «نور» در استان البرز اظهار کرد: این مستند روایت کسانی است که به دلایل مختلف نعمت بینایی آنها دچار آسیب شده و باعث بروز مشکلاتی در روند عادی زندگی آنها می‌شود.
وی با اشاره به اینکه در سختی‌های زندگی نباید هرگز امید را از دست داد، افزود: چشمان انسان همواره نیاز به مراقبت دارد و این عضو یکی از مهمترین اعضای وجودی انسان است پس باید به نعمت خداوندی چشمان خود بیشتر توجه کنیم، زیرا تاریکی ناشی از صدمات به بینایی و بروز نابینایی هر لحظه در کمین است.

این کارگردان مازندرانی خاطرنشان کرد: مستند تلویزیونی «نور» در قالب مباحث پزشکی به دنبال آن است که بگوید هنوز کسانی هستند که نور را به چشمان خسته آسیب‌دیدگان هدیه می‌دهند و ناامیدی نباید بر افرادی که مشکلات بینایی دارند، غلبه کند، بلکه باید امیدوار باشند که می‌توان هر لحظه نور دیدگان را به دست آورند.

فلاح همچنین از ساخت مستند تلویزیونی دیگری به نام «کوهستان کجور» خبر داد و تصریح کرد: این طرح را به‌زودی در منطقه کجور نوشهر جلوی دوربین می‌برم که در آن به پیشینه فرهنگی و تاریخی این سرزمین کهن که قدمتی هفت هزار ساله دارد پرداخته می‌شود.

وی بیان کرد: برنامه‌های بسیار زیادی برای ساخت مستند در منطقه کجور دارم و امیدوار هستم صداوسیمای مرکز مازندران در این کار فرهنگی و تاریخی همکاری‌های لازم با گروه ما داشته باشد تا در سایه همدلی و وفاق دو سویه با شبکه تبرستان بتوان به معرفی کامل میراث کهن و تاریخی کجور هفت هزار ساله پرداخت.

به گزارش فارس، «قندیل‌های نمکی» و «مرجان‌های نمکی» به نویسندگی و کارگردانی علی فلاح از مستند‌هایی هستند که در یک ماه گذشته از تلویزیون پخش شده است.

مستند تلویزیونی «نور» ابتدا از شبکه استانی البرز پخش خواهد شد و سپس در شبکه‌های سراسری تلویزیونی به روی آنتن می‌رود.