رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

مسافران نوروزی در سواحل غرب مازندران - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

مسافران نوروزی در سواحل غرب مازندران

سواحل ایرانی دریای مازندران از آستارا تا گمیشن و دهانه اترک، در طول و پهنای 3 تا بیش از 30 کیلومتر گسترده است چشم انداز شمالی آن را دریایی نیلگون و نسبتاً آرام خزر و چشم انداز جنوبی آن را ( غیر از قسمت غربی که عمدتاً مرتفع و مردابی است)، جنگل های انبوه دامنه های البرز تشکیل داده اند.
در فراسوی جنگل ها، قله های سر به فلک کشیده و برف گیر البرز است که زیبایی خاصی به منطقه می بخشد پیرامون ساحل را باغات مرکبات، شالیزارها و مزارع سرسبز پوشانیده و جلوه هایی شگفت و زیبا را پدید آورده اند. تمامی کناره دریا( به جز برخی محدوه ها که رسیف قلوه سنگی، شنی و ماسه ای است) از لحاظ نوع ساحل ،
قابلیت های شگرفی برای بهره برداری توریستی دارند و یکی از کم نظیرترین سواحل جهان محسوب می شود. مهمترین محور توریستی- ساحلی مازندران عبارت اند از :محور رامسر – علم ده
این بخش از نوار باریک ساحلی که 120 کیلومتر طول و 2500 کیلومتر وسعت دارد، به لحاظ نحوه توپوگرافی، پوشش گیاهی ، هم جواری اش با کوه های جنگلی، استقرار در جلگه و سهولت دسترسی به آن ، یکی از زیباترین سواحل منطقه خزر محسوب می شود.
پهنای این نوار ساحلی از 3 کیلومتر در رامسر تا 30 کیلومتر در تنکابن و 5 تا 10 کیلومتر در نوشهر و چالوس گسترده است و به علت نزدیکی به تهران مورد توجه گردشگران است.

 


Visitors in New Year holidays in the Seacoasts of the Caspian Sea West of Mazandaran
 
تازه ها