سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

مسافران به علت لغزندگی سطح جاده چالوس با احتیاط رانندگی کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

مسافران به علت لغزندگی سطح جاده چالوس با احتیاط رانندگی کنند

رئیس پلیس راه فرماندهی مازندران از مسافرانی که قصد حرکت از جاده چالوس - کرج (کندوان ) را دارند خواست تا به علت لغزندگی سطح جاده براثر بارش برف و باران با احتیاط رانندگی کنند.

مسافران به علت لغزندگی سطح جاده چالوس با احتیاط رانندگی کنند

سرهنگ جعفر محمد نژاد روز شنبه به خبرنگار ایرنا ، گفت : هم اینک درمناطقی از این جاده کوهستانی و سخت گذر بویژه در سیاه بیشه کندوان با وزش باد ، مه غلیظ و برف همراه است ، بنابراین رعایت نکات ایمنی و توصیه به هشدارهای پلیس در حین رانندگی از سوی مسافران الزامی است.
وی ضمن تاکید به مسافران مبنی بربه همراه داشتن زنجیر چرخ ، لوازم گرمایشی و سوخت کافی دراین مسیر ارتباطی درعین حال وضعیت ترافیکی جاده چالوس را روان و عادی اعلام کرد.
رئیس پلیس راه فرماندهی نیروی انتظامی مازندران ، گفت : هم اینک به علت مه آلود بودن و ریزش برف خفیف درجاده چالوس حرکت خودروها نیز دراین مسیر به کندی انجام می گیرد.
مسئول ایستگاه هواشناسی سیاه بیشه کندوان نیز میزان دمای کنونی این منطقه را حدود چهار درجه سانتی گراد بالای صفر اعلام کرد و گفت : این میزان دما نسبت به روز گذشته حدود شش درجه کاهش داشته است.
کرمعلی اسدی ، افزود : هم اینک این منطقه شاهد وزش باد سرد ،بارندگی و برف همراه است.
وی ، پیش بینی کرد که این وضعیت جوی تا فردا / یکشنبه / ادامه دارد و در روزهای دوشنبه اندکی شرایط آب و هوایی مساعد ترشده اما در بامداد روز سه شنبه تا روز چهارشنبه هفته جاری دوباره شاهد ورود یک سامانه سرمایشی و همراه با بارش برف و باران درمنطقه خواهیم بود.
وی ، جهت و سرعت وزش باد دراین منطقه را حدود 10 متر برثانیه و از سمت شمال به جنوب اعلام کرد.
حدود نیمی از طول مسیر 160 کیلومتری جاده چالوس - کرج جزو حوزه مازندران است.