جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

مساحت گلخانه های کشور امسال بیش از 10 هزار هکتار افزایش یافت. - نمایش محتوای خبر

 

 

مساحت گلخانه های کشور امسال بیش از 10 هزار هکتار افزایش یافت.

معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی دیشب در حاشیه اختتامیه سومین نمایشگاه تخصصی کشاورزی وگل و گیاه آمل گفت: با پرداخت بیش از 200 میلیارد تومان تسهیلات امسال برای ایجاد گلخانه ها ، بیش از 10 هزار هکتار به مساحت گلخانه های کشور افزوده شده است.

مساحت گلخانه های کشور امسال بیش از 10 هزار هکتار افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، محمد علی طهماسبی با اشاره به اینکه از محل این تسهیلات تاکنون 513 هکتار گلخانه روباز و سربسته به بهره برداری رسید، هدف نهایی را افزایش مساحت گلخانه های کشور به بیش از 58 هزار هکتار تا  10سال آینده اعلام کرد.
به گفته طهماسبی در این راستا و برای تحقق این هدف مهم به متقاضیان ایجاد فضاهای گلخانه ای در کشور از محل صندوق توسعه ملی و منابع داخلی بانک کشاورزی تسهیلات پرداخت می شود.
معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی  همچنین به سطح زیرکشت 2 هزار و 200 هکتار گل و گیاه در کشور اشاره و خاطرنشان کرد: هم اکنون هفت هزار تن از کل تولیدات گل و گیاه زینتی و دارویی کشور صادر می شود که سهم ایران حدود یک درصد بازار جهانی است.
طهماسبی با نامطلوب دانستن روند صادرات گل و گیاه کشور علت شکل نگرفتن تولید صادراتی  نبود پیوستگی درتولید این محصولو نیاز مندی به تولید انبوه و مستمر گل های شاخه بریده اعلام کرد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی همچنین به توجه این وزارتخانه برای احداث پایانه صادرات گل و گیاه در کشور اشاره کرد و اظهار داشت : پایانه گل و گیاه در احمدآباد تهران و پایانه اقماری در مازندران ، دزفول و محلات در برنامه قرار دارد که پایانه گل و گیاه احمدآباد تهران در حال ساخت است تا بتوان با ایجاد این پایانه ها و تجمع گل و گیاه ، روند صادراتی بهتری در آینده داشت.
سومین نمایشگاه تخصصی گل و گیاه ، ماشین آلات و تجهیزات کشاورزی استان های مختلف کشور از 13 تا 17دی در مرکز تخصصی نمایشگاه های آمل دایر شد.