جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

مسابقات کانون‌های آموزشی والیبال در آمل کار خود را آغاز کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

مسابقات کانون‌های آموزشی والیبال در آمل کار خود را آغاز کرد

حسن کوچک‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در آمل از آغاز رقابت‌های کانون‌های آموزشی والیبال در این شهرستان خبر داد.

وی افزود: در این دوره از مسابقات که با گرامیداشت نام و خاطره زنده‌یاد مرحوم حسین معدنی برگزار می‌شود 12 تیم از کانون‌های آموزشی این شهرستان به دیدار یکدیگر می‌روند.

کوچک‌زاده با تاکید اینکه مسابقات به صورت متمرکز دنبال می‌شود، اذعان داشت: سال گذشته 14 تیم در این مسابقات به میدان رفتند.

رئیس هیئت والیبال آمل محل برگزاری دور نخست رقابت‌های کانون‌های آموزشی والیبال این شهرستان در سالن ورزشی سرپوشیده دانشگاه شمال برگزار می‌شود، بیان داشت: امسال به دلیل اینکه این مسابقات که در تقویم ورزشی‌مان جای دارد با رقابت‌های آموزشگاه‌ها و همچنین مسابقات والیبال سوپر لیگ جوانان و نوجوانان همزمانی و تداخل نداشته به صورت فشرده‌تر دنبال می‌شود.

کوچک‌زاده با اشاره به اینکه سعی داریم در نخستین مرحله از مسابقات سه روز از هر هفته را به این مهم اختصاص دهیم، عنوان کرد: با مشخص شدن تکلیف 6 تیم از این مسابقات، مرحله دوم دیدارها در سالن ورزشی سرپوشیده خانه والیبال فرهنگ‌شهر پیگیری می‌شود.

این مسئول با ابراز اینکه مرحوم حسین معدنی از بازیکنان نام‌آشنا و مربیان صاحب‌نام کشورمان است که در رشد، تعالی و ترقی والیبال جمهوری اسلامی ایران نقش اساسی داشت، گفت: باید نسل جوان ورزش کشورمان باید از بزرگانی همانند مرحوم معدنی درس مردانگی، وطن‌دوستی، تعصب و اخلاق بگیرند.

کوچک‌زاده با اشاره به اینکه این مسابقات از هفته گذشته کار خود را آغاز کرده، ادامه داد: والیبالیست‌های این دوره از مسابقات که به خدمت کانون‌های خود درآمده‌اند، 17 سال سن دارند و در این بین هر تیم می‌تواند از دو بازیکن کمکی با 18 سال سن بهره‌مند شود.

وی با اعلام اینکه در پایان این رویداد مهم ورزشی در شهرستان آمل با انتخاب کادر فنی والیبالیست‌های برگزیده در پست‌های مختلف به عضویت در تیم منتخب کانون‌های آموزشی این شهرستان درمی‌آیند، بیان کرد: این تیم منتخب با تمرینات منسجم، منظم و هدفمند می‌تواند با شرکت در مسابقات لیگ والیبال رده‌های پایه این شهرستان در آینده سبب رشد و ترقی والیبالیست‌ها شود.

این مسئول با اشاره به اینکه آمل یکی از شهرهای والیبال‌خیز کشور است که هم‌اکنون والیبالیست‌های زیادی از این شهرستان در تیم‌های بزرگ و صاحب‌نام لیگ برتر والیبال باشگاه‌های کشور توپ می‌زنند، گفت: علاوه بر پرورش بازیکن و والیبالیست، این شهرستان در تربیت و رشد مربیان والیبال و تحویل آنها به تیم ملی و بسیاری از تیم‌های باشگاهی بزرگ آوازه زیادی دارد.

کوچک‌زاده با اعلام اینکه کانون‌های آموزش والیبال این شهرستان توسط مربیان مجرب، کارآمد، بادانش و فنی به امر تربیت و آموزش بازیکنان مشغول هستند، تصریح کرد: خانواده‌های علاقه‌مند به والیبال نیز با توجه به رشد و تعالی والیبال کشورمان سعی دارند تا فرزندان‌شان را به سوی این رشته پرطرفدار و تماشاگرپسند هدایت کنند.

{jcomments off}