جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

مسابقات قرآن بزرگ ترین فرصت برای نشر معارف اسلامی است - نمایش محتوای خبر

 

 

مسابقات قرآن بزرگ ترین فرصت برای نشر معارف اسلامی است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران مسابقات قرآن را بزرگ ترین فرصت برای نشر معارف اسلامی دانست و گفت: باید از ظرفیت قرآن کریم برای تبلیغ و ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه استفاده شود.

مسابقات قرآن بزرگ ترین فرصت برای نشر معارف اسلامی است

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندارن،حجت الاسلام ستار علیزاده روز دوشنبه در جلسه ستاد برگزاری مرحله استانی سی وهشتمین دوره مسابقات قرآن کریم مازندران ، گفت: سطح بالای مسابقات قرآن مازندران فرصتی مناسب برای شهرستان آمل است تا فرهنگ نورانی قرآن کریم را ترویج دهد.
566 نفر در سی وهشتمین دوره مسابقات استانی قرآن کریم مازندران شرکت می کنند که 289 خواهر و 277 برادر این تعداد را تشکیل
گفتنی است، سی وهشتمین دوره مسابقات قرآن کریم مازندران در رشته های تحقیق، ترتیل، حفظ کل، حفظ 20 جزء، حفظ 10 جزء، حفظ پنج جزء و دعاخوانی برگزار می شود.
بخش خواهران 19 آبان و بخش برادران 20 و 21 آبان در مرکز فرهنگی قرآنی بصیرت امامزاده ابراهیم (ع) آمل برگزار می گردد.
وی با اشاره به اینکه امام سجاد (ع) حق بزرگی بر گردن همه مسلمانان و شیعیان جهان اسلام دارد ، افزود: اگر حضرت زینب (س) و امام سجاد (ع) نبودند، امروز واقعه عاشورا به فراموشی سپرده می شد و تبلیغ مکتب عاشورا ناتمام باقی می ماند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران با بیان اینکه امام سجاد (ع) در مقابل نفوذ فکری و فرهنگی دشمن بعد از قیام امام حسین (ع) ایستادگی کرد، ادامه داد: وظیفه ذاتی و شرعی بر ما واجب می کند ادامه دهنده مکتب عاشورا باشیم.
این مسئول با تاکید بر پیاده سازی سیره عملی حضرت سیدالشهدا (ع) در جامعه، گفت: مقدمه پیاده سازی سیره عملی امام حسین (ع) شناخت افکار نورانی امام سجاد (ع) و حضرت زینب (س) است.
علیزاده با بیان اینکه همیشه جبهه حق و باطل، جبهه حسین (ع) و یزد در مقابل یکدیگر وجود دارند، هشدار داد: امروز همان جبهه حسین (ع) و یزید در جامعه ما وجود دارد و ما باید با بصیرت یزیدیان زمان خود را بشناسیم.
وی با بیان اینکه محرم یک ظرفیت است و باید از این فرصت در جهت وحدت و همگرایی جهان اسلام استفاده کنیم، اضافه کرد: باید از تحریف فرهنگ عاشورا جلوگیری شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران با تاکید بر اینکه نباید ذره ای در مبارزه با استکبار کوتاهی کنیم، تصریح کرد: مصداق بارز استکبار جهانی آمریکای جنایتکار است و مبارزه با این کشور تعطیل بردار نیست.
این مسئول وظیفه انقلاب اسلامی را جهانی کردن قیام امام حسین (ع) دانست و گفت: مبارزه با آمریکا و استکبار جهانی در نظام جمهوری اسلامی ایران ابدی است.