جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

مسابقات جام بین‌المللی فجر از 16 اردیبهشت 95 آغاز می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مسابقات جام بین‌المللی فجر از 16 اردیبهشت 95 آغاز می‌شود

مدیر تیم‌های ملی فدراسیون بدمینتون گفت: مسابقات جام بین‌المللی فجر از 16 اردیبهشت ماه به‌مدت 4 روز به میزبانی تهران در سالن ورزشی فدراسیون بدمینتون برگزار می‌شود.

مسابقات جام بین‌المللی فجر از 16 اردیبهشت 95 آغاز می‌شود

ابوالفضل مهاجر بختیاری در حاشیه برگزاری بیست و یکمین دوره لیگ برتر بدمدبنتون باشگاه‌های کشور، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان آمل، اظهار کرد: برگزاری لیگ برتر باعث شد تا برترین‌های کشور در رده‌های جوانان و بزرگسالان با نام جام خلیج فارس مقابل یکدیگر قرار گیرند.

وی با قدردانی از میزبانی شایسته آمل در مرحله نهایی، افزود: هفته پایانی مسابقات نیز با تعیین قهرمان از بین چهار تیم راه‌یافته به مرحله نهایی همراه بود تا قهرمان این رویداد مشخص شود.

مشاور عالی فدراسیون بدمینتون جمهوری اسلامی با اشاره به اینکه در لیگ برتر بر اساس آئین‌نامه گام برداشتیم، تصریح کرد: در این آئین‌نامه بندی اضافه شد که بر اساس آن ترکیب جوانان در لیگ برتر تأثیرگذار شد تا باشگاه‌ها در بخش آقایان و بانوان به‌دنبال بازیکنان جوان هم بروند و در کنار بزرگسالان و امید به جوانان و نوجوانان توجه کنند که اثرات مثبتی را به همراه داشت.

این مسئول بیان کرد: با برنامه‎‌ریزی انجام‌شده، سال آخر برای کسب سهمیه المپیک را پیش‌رو داریم و در دو بخش پسران و دختران تورنمنت‌های زیادی را برگزار کردیم البته مجبور شدیم مسابقات لیگ برتر را در هفته‌های پایانی سال داشته باشیم تا تداخلی در اردوهای بازیکنان و اردوهای مقطعی ایجاد نکند.

مهاجر ادامه داد: موفق شدیم براساس برنامه در پایان سال رقابت‌های لیگ برتر را به پایان ببریم در حالی که رقابت‌های لیگ دسته یک نیز همانند لیگ برتر به‌صورت همزمان در تهران انجام شد.

وی با اعلام اینکه برنامه تقویمی فدراسیون هم‌اکنون به پایان رسیده و به‌دنبال برنامه اصلی فدراسیون هستیم، تصریح کرد: مسابقات بین‌المللی فجر ایران که در تقویم جهانی گنجانده شده است از مهم‌ترین برنامه‌های ما است که در آن بازیکنان از سراسر دنیا حضور پیدا می‌کنند.

مشاور عالی و مدیر تیم‌های ملی فدراسیون بدمینتون جمهوری اسلامی با تأکید بر اینکه بازیکنان این رقابت‌ها را به عنوان مسابقات اصلی و کسب امتیاز رنکینگ انتخاب می‌کنند، گفت: در این رویداد بدون اینکه دعوت‌نامه‌ای برای بازیکنان خارجی ارسال شود آنها را برای حضور در ایران مجاب می‌کند.

این مسئول با تأکید بر اینکه سال گذشته جایزه مسابقات بین‌المللی فجر 15 هزار دلار بوده که امسال به 17 هزار و 500 دلار ارتقا پیدا کرد، یادآور شد: این رقابت‌ها در ارتقای رنکینگ جهانی موثر است.

مهاجر گفت: مسابقات جام بین‌المللی فجر از 16 اردیبهشت ماه به‌مدت چهار روز به میزبانی تهران در سالن ورزشی فدراسیون بدمینتون برگزار می‌شود.