رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

مرگ 80 نفر بر اثر حوادث ناشی از کار در مازندران - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مرگ 80 نفر بر اثر حوادث ناشی از کار در مازندران

مرگ 80 نفر بر اثر حوادث ناشی از کار در مازندران


مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: 80 نفر بر اثر حوادث ناشی از کار سال گذشته در مازندران جان خود را از دست دادند.

مرگ 80 نفر بر اثر حوادث ناشی از کار در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی پزشکی قانونی مازندران، علی عباسی با بیان اینکه 80 نفر بر اثر حوادث ناشی از کار سال گذشته در مازندران جان خود را از دست دادند، اظهار کرد: این افراد همگی مرد بوده که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل یک‌درصد افزایش داشت.

وی با اعلام اینکه براساس آمارهای مراکز پزشکی قانونی استان در سال گذشته به‌ترتیب شهرهای ساری با  17 و نوشهر با 10 فوتی بیشترین کشته‌شده‌ها را در زمینه کار داشتند، افزود: شهرهای بهشهر، سوادکوه و رامسر هرکدام با یک مورد فوتی کمترین موارد مرگ ناشی از حوادث کار را داشتند.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران خاطرنشان کرد: در سال‌های متوالی عمده دلایل مرگ افراد در حوادث کار مربوط به سقوط از بلندی و پس از آن برق‌گرفتگی بوده، به‌گونه‌ای که در سال گذشته 40 مورد مرگ‌های ناشی از حوادث کار به‌دلیل سقوط از بلندی و 18 مورد نیز برق‌گرفتگی بود.

این مسئول با بیان اینکه خرداد و مرداد ماه سال گذشته با 13 مورد و بهمن‎ماه با هشت مورد، بیشترین ماهی بود که در آن حادثه ناشی از کار رخ داد، خاطرنشان کرد: سن 21 تا 40 سال، با 45 فوتی دارای بیشترین فوتی بوده و کمترین آن مربوط به ماه‌های فروردین و شهریورماه، هر کدام با دو فوتی بود.

عباسی با بیان اینکه از این تعداد 64 نفر متأهل و مابقی مجرد هستند، بیان کرد: 6 نفر از فوت‌شدگان ناشی از حوادث کار دارای ملیت غیرایرانی و افغان هستند.

وی با اشاره به اینکه بیشترین حوادث ناشی از کار در بخش ساختمان است، گفت: ارزش‌نهادن به جان انسان‌ها، داشتن برنامه ایمنی در کار، رعایت استانداردها و قوانین مربوطه، آموزش و ایجاد نظام اطلاع‌رسانی و عبرت از حوادثی که اتفاق افتاده از مهم‌ترین راهکارها در راستای کاهش حوادث ناشی از کار است.