جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

مرگ 79 کارگر مازندرانی بر اثر حوادث کار - نمایش محتوای خبر

 

 

مرگ 79 کارگر مازندرانی بر اثر حوادث کار

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی پزشکی قانونی مازندران، علی عباسی تصریح کرد: در سال گذشته  78 نفر مرد و یک زن بر اثر حوادث کار در استان جان باختند.

وی افزود: بر اساس آمارهای موجود سقوط از بلندی با 39 فوتی، برق‌گرفتگی با 21 مورد، اصابت اجسام سخت 13 مورد فوتی در رتبه‌های اول تا سوم مرگ بر اثر حوادث کار قرار دارند.

این مسئول با اشاره به اینکه 99 درصد فوتی حوادث کار ایرانی هستند، گفت: در مدت شهرستان‌‌های ساری با 17 فوتی، آمل با 10 فوتی و بابل با هشت فوتی بیشترین و شهرستان‌های سوادکوه، گلوگاه، نکا، رامسر و جویبار هر کدام با یک فوتی کمترین موارد مرگ براثر حوادث کار را داشتند.

عباسی با اشاره به اینکه 66 نفر از فوتی‌های ناشی از حوادث کار متاهل بودند، گفت: سنین 21 تا 30 سال با 25 نفر و 51 تا 60 سال با 18 نفر و 31 تا 40 سال با 16 نفر به ترتیب دارای بیشترین فوتی ناشی از حوادث کار هستند.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران با بیان اینکه بیشترین حوادث ناشی از کار در بخش ساختمان است، گفت: ارزش نهادن به جان انسان‌ها، داشتن برنامه ایمنی در کار، رعایت استانداردها و قوانین مربوطه، آموزش و ایجاد نظام اطلاع‌رسانی و عبرت از حوادثی که اتفاق افتاده را از مهم‌ترین راهکارها در راستای کاهش حوادث ناشی از کار دانست.