سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

مرگ 127 موتورسوار در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

مرگ 127 موتورسوار در مازندران

مدیركل پزشكی قانونی مازندران

مرگ 127 موتورسوار در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی اداره‌کل پزشکی قانونی مازندران، علی عباسی اظهار کرد: در 9 ماه امسال تعداد کشته‌شدگان موتورسوارها در حوادث ترافیکی را 127 نفر بوده است.

وی تصریح کرد: در 9 ماه امسال 510 نفر در حوادث رانندگی کشته شدند که از این تعداد 127 نفر موتورسوار هستند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 12 درصد کاهش داشته است.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران بیان کرد: براساس آمار شهرستان‌ها ساری با تعداد 24، بابل با 17 و بهشهر با 10 نفر بیشترین و شهرستان‌ عباس‌آباد با تعداد یک نفر کمترین تلفات موتورسوار در آن به ثبت رسید.

این مسؤول افزود: بیشترین فوتی در ماه‌های مرداد با 26، شهریور با 17 و تیرماه با 14 مورد بیشترین و کمترین آن با تعداد چهار نفر در آذرماه ثبت شده‌ است.

عباسی اظهار کرد: بیشترین گروه سنی که مرگ موتورسوارها در آن اتفاق افتاده، گروه سنی 21 تا 30 سال با آمار 45(36 درصد) فوتی است و بعد از آن گروه سنی 11 تا 20 سال با 22(17 درصد) فوتی در رتبه بعدی قرار دارد.

وی با اشاره به فوت تعداد 96 (76درصد) نفر از موتورسواران در محور برون‌شهری و روستایی و بقیه محور درون‌شهری بوده است، افزود: از تعداد 127 نفر فوتی‌های موتورسوار در 9 ماه امسال 122 نفر مرد و بقیه زن هستند.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران با بیان اینکه 106 نفر راننده موتور و 21 نفر سرنشین موتور هستند، گفت: بیشترین برخورد موتورسوار که منجر به فوت شده است به‌ترتیب مربوط به خودروهای پراید با 28 نفر، پژو 405 و 206 هر کدام با هفت مورد در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

عباسی در پایان گفت: شایع‌ترین علت مرگ موتورسوران در تصادفات، ضربه مغزی و عوارض ناشی از آن و سپس خونریزی وسیع، صدمات و شکستگی‌های متعدد از عوامل دیگر منجر به مرگ در موتورسواران در 9 ماه امسال بوده که امیدواریم با رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی و استفاده از کلاه ایمنی شاهد کاهش چشمگیر آن باشیم.