جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۹

مرگ مادران باردار در مازندران امسال تاکنون صفر بود - نمایش محتوای خبر

 

 

مرگ مادران باردار در مازندران امسال تاکنون صفر بود

محمد مهدی ناصحی  ابراز امیدواری کرد که تا پایان سال و همچنین سال های آینده واقعه تلخ فوت مادر باردار در مازندران رخ ندهد.

وی از بیماری های قلبی و عروقی و سرطان ها به ترتیب به عنوان مهم ترین عوامل مرگ و میر در مازندران یاد کرد و گفت : بخش های آموزش ، پژوهش و درمان باید برای کاهش این بیماری ها در استان تقویت شوند.

ناصحی افزود : دانشگاه علوم پزشکی مازندران در پیاده سازی طرح پزشک خانواده از استان های پیشرو در کشور بوده و همگام با استان فارس نسبت به اجرای این طرح ملی اقدام کرده است که اجرای صحیح آن نیاز به همکاری بیشتر مردم دارد.

وی با بیان اینکه اجرای طرح پزشک خانواده سبب ارتقای شاخص های بهداشتی استان می شود ، ادامه داد : از ابتدای بهمن امسال دفترچه های درمانی مازندرانی ها نشان دار می شود.

ناصحی گفت : یک سال گذشته به صورت جدی پیگیر اجرای طرح پزشک خانواده در استان بودیم و برای اجرای این طرح در استان مشکل اعتباری وجود ندارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به محوریت کشاورزی در استان ، افزود : مصرف سموم کشاورزی در مازندران چهار برابر میانگین کشوری است.

وی ادامه داد : دغدغه استفاده از سموم کشاورزی از مشکلات استان محسوب می شود و به همین خاطر از دو سال پیش تاکنون کارگروه ارزیابی میزان مصرف سموم کشاورزی در استان فعال شده است.