جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

مرکز قرآنی بصیرت آمل شایسته میزبانی از رویدادهای قرآنی کشور است - نمایش محتوای خبر

 

 

مرکز قرآنی بصیرت آمل شایسته میزبانی از رویدادهای قرآنی کشور است

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آمل گفت: مرکز فرهنگی قرآنی بصیرت امام‌زاده ابراهیم (ع) آمل شایسته میزبانی از رویدادهای مهم قرآنی استان و کشور است.

مرکز قرآنی بصیرت آمل شایسته میزبانی از رویدادهای قرآنی کشور است

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام رسول علیخانی در حاشیه سی‌ و هشتمین دوره مسابقات استانی قرآن‌کریم اوقاف مازندران در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: میزبانی شهرستان آمل از مسابقات قرآنی افتخاری بزرگ برای این شهرستان است.

وی با اشاره به برگزاری جلسات و کمیته‌های مختلف برای میزبانی شایسته این دوره از مسابقات، افزود: تمام تلاش خود را برای هرچه بهتر برگزار کردن این دوره از مسابقات در شهرستان آمل به‌کارگیری کردیم.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آمل با اشاره به پخش بسته‌های فرهنگی در بین شرکت‌کنندگان این دوره از مسابقات، بیان کرد: برای ترویج فرهنگ وقف و ایجاد جامعه قرآنی براساس فرمایشات مقام معظم رهبری جوانان را به سمت و سوی قرآنی هدایت می‌کنیم.

علیخانی به اهمیت حضور رسانه‌ها در کنار برگزارکنندگان مسابقات قرآن، تصریح کرد: رسانه‌ها در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری نقش اثرگذاری در ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه دارند.

وی رسانه‌ها را بازوی پرتوان در ترویج فرهنگ قرآنی برشمرد و ادامه داد: رسانه‌های جمعی با پخش اخبار قرآنی نقش مهمی در تبلیغ فرهنگ قرآنی در جامعه ایجاد می‌کنند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آمل با بیان اینکه فضای معنوی با برگزاری مسابقات قرآن در این شهرستان حاکم شد، افزود: حضور آیت‌الله طبرسی نماینده ولی‌فقیه در مراسم افتتاحیه سی‌ و هشتمین دوره مسابقات استانی قرآن‌کریم مازندران نشان از اهمیت بالای این مسئله در جامعه دارد.

علیخانی فرهنگ قرآنی را امری ضروری برای تحقق جامعه قرآنی برشمرد و بیان کرد: تحقق جامعه قرآنی نیازمند همکاری و تعامل همه دستگاه‌های اجرایی است.

وی مرکز فرهنگی قرآنی بصیرت امام‌زاده ابراهیم (ع) آمل را نگین قرآنی شمال کشور دانست و گفت: مرکز فرهنگی قرآنی بصیرت امام‌زاده ابراهیم (ع) آمل شایسته میزبانی از رویدادهای مهم قرآنی استان و کشور است.