جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

مرکز تشخیص پیش از ابتلا به سرطان در آمل راه‌اندازی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مرکز تشخیص پیش از ابتلا به سرطان در آمل راه‌اندازی می‌شود

رئیس پژوهشکده انستیتو پاستور شمال کشور گفت: مرکز تشخیص پیش از ابتلا به بیماری سرطان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مازندران و انجمن حمایت از بیماران سرطانی آرین در آینده نزدیک ایجاد می‌شود.

مرکز تشخیص پیش از ابتلا به سرطان در آمل راه‌اندازی می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، محسن آسوری در جشن جوانه‌های امید در این شهرستان، اظهار کرد: در گذشته به بیماری سرطان خرچنگ می‌گفتند زیرا زمانی که این بیماری وارد بدن می‌شود فرد بیمار را رها نمی‌کند.

وی با اشاره به اینکه امروزه مراحل درمان برخی از انواع بیماری سرطان تشخیص داده شده است، افزود: وحشت خاصی از بیماری سرطان از گذشته وجود داشت و حتی افراد از به زبان آوردن اسم این بیماری وحشت داشتند البته در مورد سرطان تخیلات زیادی وجود دارد و نباید از آن ترسید.

رئیس پژوهشکده انستیتو پاستور شمال کشور با اشاره به اینکه بسیاری از بیماری سرطان درمان داشته و نباید در راه درمان از آن وحشت داشت، تصریح کرد: امید داریم با تلاش دانشمندان و محققان درمان سرطان‌های مختلف شناسایی شده و راه رهایی از آنها پیدا شود.

این مسؤول با تأکید بر اینکه در جامعه باید بسیاری از واقعیت‌ها را پذیرفت، ادامه داد: سلول‌های بدن از زمان تولد تا مرگ در حال ساخت، ساز، زاد و ولد هستند البته در برخی موارد نظم طبیعی بدن به دست خودمان تغییر می‌کند.

آسوری با اعلام اینکه غذاهای آماده و فست‌فود برای سلامت مضر است، افزود: روی آوردن مادران به فضای مجازی سبب می‌شود تا فرزندان بیشتر به سوی غذاهای آماده سوق داده شوند و خوش‌ مزه بودن آنها نیز دلیل دیگری برای استقبال از غذاهای آماده است.

* غذاهای آماده برای سلامت بدن بسیار مضر است

وی با اشاره به اینکه همه غذاهای آماده از جنس مواد غذایی دارای افزودنی و نگهدارنده هستند، خاطرنشان کرد: وجود آلاینده‌های غذایی و باقی‌مانده سموم به همراه استرس‌هایی که بسیاری از زمان‌ها بی‌جهت به خودمان وارد می‌کنیم از عوامل ابتلا به بیماری است.

رئیس پژوهشکده انستیتو پاستور شمال کشور با اشاره به اینکه زندگی بشری استرس دارد، ادامه داد: ولی فرهنگ ارتباطات و مسائل درست جامعه شناختی در بین‌مان به خوبی شناخته نشده و نظام آموزشی نادرست هم از عوامل ایجاد استرس است.

این مسؤول با اعلام اینکه باید فرزندان‌مان شاد، خلاق، سرزنده و شاداب باشند، خاطرنشان کرد: امروزه از مقطع اول ابتدایی کودک با استرس کلاس‌های متعدد، کلاس‌های کنکور و دوره‌های آموزشی روبرو است هر چند معتقدم باید با کودک متناسب با سن آنها برخورد شود.

آسوری با بیان اینکه در رقابت نابرابر والدین وجود مواردی همانند کلاس‌های تقویتی و تست از دوره ابتدایی و کلاس‌های متعدد آموزشی در ایام مختلف در فرزندان تاثیر منفی دارد و استرس ایجاد می‎‌کند، اظهار کرد: نباید همه رفتارها را به حاکمان جامعه برگردانیم البته بسیاری از رفتارها به اصلاح روش زندگی خودمان باز می‌گردد.

وی بیان کرد: اگر موفق شدیم فکر و نگرش خودمان را تغییر دهیم رفتارمان تغییر کرده و بیماری‌ها تغییر می‌کند.

* تغییر نگرش‌ها سبب تغییر در رفتار افراد می‌شود

رئیس پژوهشکده انستیتو پاستور شمال کشور با تأکید بر اینکه خدمات مرکز ارائه خدمات به بیماران سرطانی در آمل زیاد است، ادامه داد: باید بدانیم همیشه مرگ برای همسایه نبوده و هیچ فرد در سنین مختلف از سرطان مصون نیست.

این مسؤول با اعلام اینکه باید سرطان را به‌درستی بشناسیم و به جامعه کمک کنیم تا مبتلا به این بیماری نشوند، بیان کرد: اگر هم افرادی ابتلا به این بیماری شدند باید به سرعت به پزشک مراجعه کرده و مراحل درمان را پیش بگیرند.

آسوری با اشاره به اینکه باید تلاش کنیم تا افراد به راحتی سلامتی خود را از دست نداده و در راه مبارزه با بیماری از بین نروند، تصریح کرد: باید قبل از ابتلا به درد و بیماری، به درد دردمندان برسیم.

وی گفت: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مازندران، انجمن حمایت از بیماران سرطانی آرین و کمک‌های مردمی مرکز تشخیص پیش از ابتلا به بیماری سرطان در این شهرستان ایجاد می‌شود تا از ابتلا به سرطان جلوگیری کرده و یا اگر افرادی مبتلا به آن شدند در مراحل اولیه ابتلا از سرایت بیشتر آن به دیگر مناطق بدن جلوگیری شود.