جهش تولید | چهارشنبه، ۵ آذر ۱۳۹۹

مرکز تشخیصی و درمانی سرطان در استان مازندران احداث می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مرکز تشخیصی و درمانی سرطان در استان مازندران احداث می شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهار داشت : مرکز تشخیصی و درمانی سرطان در استان مازندران احداث می شود.

مرکز تشخیصی و درمانی سرطان در استان مازندران احداث می شود

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران دکتر قاسم جان بابایی افزود : در راستای افزایش سهم سلامت و برخورداری آحاد جامعه از خدمات تشخیصی و درمانی سرطان و به منظور ایجاد پوشش فراگیر و قابل دسترس در تمامی نقاط کشور و بهره گیری از ظرفیت های فنی، تخصصی و مالی ، با امضای توافق نامه توسط دو وزیر دفاع و بهداشت ،مراکز تشخیصی و درمانی سرطان در چهار استان کشور احداث، تجهیز و به بهره برداری می رسند.
رئیس دانشگاه اضافه کرد: تجهیزات مورد نیاز این مراکز را وزارت دفاع و نیروی انسانی متخصص را وزارت بهداشت تأمین می کند و اعتبارات این توافق نامه نیز در قالب یک سرمایه گذاری مشترک با سهم 81 درصدی وزارت دفاع و 19 درصدی شرکت های وابسته به وزارت بهداشت صورت خواهد گرفت.
وی اظهار داشت : طبق این توافق نامه علاوه بر ساری سه مرکز تشخیص و درمان سرطان در قطب های تهران ، اصفهان و مشهد نیز راه اندازی می شود.
دکتر جان بابایی افزود : سرمایه مشترک این توافق نامه برای احداث چهار مرکز درمان سرطان حدود یک هزارمیلیارد تومان است و آخرین تکنولوژی ها در حوزه تشخیص و درمان بیماران سرطانی تأمین می شود و عملیات اجرایی آن به زودی آغاز خواهد شد.