جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

مرکز تجاری مازندران در سلیمانیه راه‌اندازی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مرکز تجاری مازندران در سلیمانیه راه‌اندازی می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از کمیته رسانه و تبلیغات مستقر در نمایشگاه سلیمانیه عراق، غلامرضا عشریه در آیین اختتامیه این نمایشگاه اظهار داشت: با درخواست استانداری مازندران و توافق بین دو استانداری، مرکز تجاری مازندران در سلیمانیه عراق برای تسهیل در مراودات تجاری راه‌اندازی می‌شود.

وی به ویژگی‌های مرکز تجاری مازندران در استان سلیمانیه عراق اشاره کرد و بیان داشت: این مرکز برای تسهیل مراودات تجاری، عرضه محصولات ایرانی، شناسایی بازارهای هدف و پیگیری فعالیت‌های صادراتی در اقلیم کردستان راه‌اندازی می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران، بر لزوم توسعه و گسترش روابط تجاری و بازرگانی مازندران با استان سلیمانیه عراق تاکید کرد و گفت: با برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های مازندران در سطح سایر کشورها می‌تواند سبب توسعه تجارت خارجی بازرگانان و تجار داخلی استان را فراهم کند.

عشریه با بیان اینکه مازندران به عنوان قطب کشاورزی ایران می‌تواند بازار مناسبی برای صادرات محصولات زراعی و باغی در استان سلیمانیه عراق باشد، افزود: در حوزه خدمات فنی و مهندسی و خدمات نیز مازندران توانایی فراوانی دارد که می‌توان از این ظرفیت‌ها برای صادرات به کشورهای همسایه استفاده کرد.

وی از تداوم برگزاری نمایشگاه‌های توانمندی‌های تجاری و بازرگانی مازندران با سلیمانیه عراق خبر داد و خاطرنشان کرد: تاثیرات حضور شرکت‌ها و کارخانجات مازندران در سلیمانیه عراق سبب گسترش مبادلات تجاری این دو استان می‌شود.