جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

مرمت پل محمد حسن خان بابل در سفر رییس جمهوری پیگیری می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مرمت پل محمد حسن خان بابل در سفر رییس جمهوری پیگیری می شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: مرمت پل محمد حسن خان بابل در سفر رییس جمهوری پیگیری می شود.

مرمت پل محمد حسن خان بابل در سفر رییس جمهوری پیگیری می شود

دلاور بزرگ نیادر حاشیه گشایش نمایشگاه عکس در موزه بابل در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پیشنهاد مرمت پل محمد حسن خان بابل در سفر رییس جمهوری ارائه شد و به احتمال قوی مصوب خواهد شد و به مرحله اجرا درخواهد آمد.
وی گفت: پیشنهاد اعتبار یک میلیارد ریالی برای ارائه طرح مطلوب مرمت پل تاریخی محمدحسن خان بابل و همچنین اعتبار 10 میلیارد ریالی برای مرمت اصولی و کارشناسی خود این پل مطرح شده است.
وی ابراز امیداوری کرد که با تصویب این پیشنهاد و آغاز مرمت پل تاریخی محمد حسن خان بابل نگرانی و دغدغه بسیاری از علاقمندان به میراث فرهنگی استان مازندران برطرف شود.
بزرگ نیا در بخش دیگری از این مصاحبه به برپایی نمایشگاه عکس بارگاه امام علی(ع) در بابل اشاره کرد و افزود: تشییع و حضور علویان در مازندران میراث معنوی این سرزمین است که بهترین شکل فرهنگ علوی با هنر تجلی می یابد.
وی اظهارداشت: آنچه که در تصاویر جلوه گری می کند هنر شاخص معماری ایرانی و اسلامی است و به نوعی معماری حرم امام اول شیعیان که توسط هنرمندان ایرانی طراحی شده است برای علاقمندان به نمایش گذاشته شد.
وی ادامه داد: هنر شاخص معماری بارگاه امیرالمومنین علی(ع) می تواند برای متولیان شهرسازی یک نماد باشد و با الگوپذیری از معماری ایرانی و اسلامی جلوه خاصی به سبک شهرسازی خودمان بدهیم.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با بیان اینکه ما نباید از تاریخ معماری خودمان فاصله بگیریم ؛ گفت: به هیچ عنوان نباید اجازه دهیم که بناهای مذهبی که احداث می شود هویت معماری اسلامی ایرانی را از دست دهد.