جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

مرمت و بهره‌برداری از خانه‌های تاریخی در آمل - نمایش محتوای خبر

 

 

مرمت و بهره‌برداری از خانه‌های تاریخی در آمل

مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری آمل از مرمت و بهره‌برداری از خانه‌های تاریخی در این شهرستان خبر داد.

مرمت و بهره‌برداری از خانه‌های تاریخی در آمل

حمید رضا طاهرنژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان آمل، گفت: آمل شهری تاریخی با قدمت بالاست که خرید خانه‌های تاریخی در این شهرستان باعث حفظ اصالت و ارزش نهادن به تاریخ در آن می‌شود.

وی با اعلام اینکه خرید خانه‌های معنوی طی سال گذشته انجام شد، افزود: یکی از مهم‌ترین خانه‌های تاریخی و ارزشمند این شهرستان در آینده بر اساس توافق با وارثان خریداری می‌شود.

مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری آمل تصریح کرد: مرمت و بهره‌برداری از خانه منوچهری در دستور کار قرار دارد و در سال آینده اجرا می‌شود.

این مسؤول با اشاره به امضای قرارداد مزایده خانه منوچهری با همکاری صندوق احیا و بهره‌برداری اماکن تاریخی و فرهنگی بیان کرد: پس از این اقدام سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری آمل بر طرح بهره‌برداری پیشنهادی مطالعاتی داشته است.

طاهرنژاد با اعلام برگزاری نخستین جلسه فنی سازمان بهسازی و نوسازی با صندوق احیا و بهره‌برداری در مورد مرمت خانه منوچهری گفت: در این نشست طرح‌ها و خواسته‌ها در قالب جمع‌بندی کلیات بررسی می‌شود.

وی با اشاره به استقرار اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آمل در خانه منوچهری بیان کرد: براساس توافقات لازم این اداره تا پایان اسفند ماه امسال باید خانه منوچهری را کاملاً تحویل دهد تا عملیات مرمت و بهره‌برداری آن آغاز شود.

مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری آمل با تأکید بر مرمت و بهره‌برداری خانه منوچهری به مدت 15 سال، بیان کرد: این سازمان در کنار هزینه مرمت به صورت ماهانه اجاره لازم را پرداخت می‌کند.

این مسؤول با اعلام تعاریف فرهنگی و هنری در طرح بهره‌برداری پیشنهادی خانه منوچهری، گفت: امید داریم با اجرای عملیات مرمت و بهره‌برداری، این مکان تعاریفی و هنری برای دوستداران فرهنگ و هنر مازندران و سایر نقاط کشور مهیا شود.