سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

مرز هوایی فرودگاه رامسر پس از هفت سال پیگیری تعیین شد - نمایش محتوای خبر

 

 

مرز هوایی فرودگاه رامسر پس از هفت سال پیگیری تعیین شد

مدیرکل فرودگاه های مازندران اعلام کرد: مرز هوایی فرودگاه رامسر پس از گذشت حدود هفت سال پی گیری تعیین شده است.

مرز هوایی فرودگاه رامسر پس از هفت سال پیگیری تعیین شد

فرودگاه رامسر پس از فرودگاه ساری مرکز استان مازندران دومین فرودگاهی است که مرز هوایی دریافت کرده است ضمن اینکه مرز هوایی امکان ورود و خروج اتباع ایرانی و خارجی را به کشور مهیا می کند.
موسی مشاء زمینی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در نشستی که اخیرا با حضور نمایندگان وزارت اطلاعات ، گمرک ، امور اقتصادی و دارایی ، گذرنامه ، مرزبانی و سازمان هواپیمایی کشوری در اداره کل فرودگاه های استان برگزارشد این موضوع مطرح و در نهایت با تعیین مرز هوایی فرودگاه رامسر به مدت یکسال موافقت شده است.
مدیرکل فرودگاه های مازندران با اشاره به برخورداری رامسر از موقعیت های ممتاز طبیعی ، تاریخی ، فرهنگی و گردشگری ودر پی آن استقبال چشمگیر مسافران و گردشگران داخلی و خارجی از این شهرستان گفت : سعی خواهد شد هرماه برای جذب گردشگران یک سورتی پرواز برای جابه جایی مسافران خارجی در فرودگاه رامسر برقرارشود. 
مشاء زمینی تاکید کرد درصورتی که نتوانیم در جذب گردشگران خارجی و صادرات کالا از طریق فرودگاه رامسر موفقیت های لازم را کسب کنیم به یقین مرز هوایی در زمان تعیین شده بدون استفاده باقی خواهد ماند و در نتیجه مجوز آن نیز لغو خواهد شد. 
وی ابراز امیدواری کرد که در سایه هم افزایی ، همکاری همه جانبه ادارات و نهادهای دولتی و غیردولتی در حوزه پیشگیری از لغو شدن مرز هوایی بتوانیم بزودی شاهد پویایی و بالندگی آمد و شد گردشگران خارجی از طریق فرودگاه رامسر به این شهرستان گردشگرپذیر باشیم .
فرودگاه رامسر در سال 1331 جهت انجام پروازهای تشریفاتی احداث شد، ولی پس از پیروزی انقلاب اسلامی و با توسعه این فرودگاه، زائران از این مکان به مشهد مقدس یا بالعکس جابه جا می شوند. 
هم اکنون در تمامی روزهای هفته پروازهای مسیر رفت و برگشت رامسر- مشهد و رامسر - تهران در فرودگاه رامسر برقراراست این در حالی است که بیشتر پروازهای ایام تعطیلات نوروزی تهران - رامسر بوده است.
در خرداد ماه امسال پایانه بار هوایی (واحد کارگو) فرودگاه رامسر نیز در غرب استان مازندران راه اندازی شده است.
شهرستان رامسر واقع درغرب مازندران به علت برخورداری از جاذبه های طبیعی ، تاریخی و گردشگری منحصربفرد نظیر جنگل ، دریا ، کوه ، جلگه و اماکن اقامتی مانند هتل قدیم ، هتل جدید ، کاخ موزه ، آب های گرم معدنی از دیرباز تاکنون به عنوان عروس شهرهای ایران مطرح بوده و به همین خاطر در تمامی روزهای سال پذیرای میلیون ها مسافر و گردشگراست.