جهش تولید | سه‌شنبه، ۴ آذر ۱۳۹۹

مردم و کشاورزان گلوگاه محتاج آب سد گلورد هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

مردم و کشاورزان گلوگاه محتاج آب سد گلورد هستند

امام جمعه شهرستان گلوگاه خطاب به استاندار مازندران گفت: مردم و کشاورزان گلوگاه محتاج آب سد گلورد هستند و اگر سد گلورد به بهره‌برداری برسد و در این میان فکری برای آب مردم گلوگاه نشود، مردم اعتراض خود را به مقامات عالی کشور می‌رسانند.

مردم و کشاورزان گلوگاه محتاج آب سد گلورد هستند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان گلوگاه، حجت‌الاسلام سید ابراهیم میراحمدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرستان گلوگاه اظهار کرد: تقوا به انسان قدرتی می‌دهد که زندگی او خدایی باشد و همه پیامبران و معصومین برای تقوا آمده اند چنانچه انسان به تقوا برسد موفق است و بالاترین نوع تقوا، تقوای قلبی است.


وی مسجد را اصلی‌ترین پایگاه دین، اخلاق و معنویت و برترین مکان تقویت ایمان و عالی‌ترین دانست و خاطرنشان کرد: مسجد، مرکز کسب آگاهی، بصیرت و والاترین کانون احیا و تقویت اندیشه و فرهنگ ناب اسلامی است.

امام جمعه گلوگاه ادامه داد: مسجد زیباترین جایگاه پرورش انسان‌های وارسته و مهم‌ترین مکان گسترش فعالیت‌های علمی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی در جهان اسلام است، مسجد، مقدس‌ترین مکان برای عبادت، نیایش و یاد خداوند متعالی است.


میراحمدی با اشاره به در پیش رو بودن هفته مساجد و نقش مسجد در پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: کارکرد اجتماعی مسجد به گونه‌ای است که می‌توان گفت تمام جنبش‌های اجتماعی مسلمانان، در مسجد سازمان یافته‌اند، در دوران انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی، کارکرد سیاسی و اجتماعی مسجد به اوج رسید و مسجد در جامعه جدید ایران، یعنی در دوران منتهی به تأسیس نظام جمهوری اسلامی، جایگاه و کاربردهای نخستین خود را بازیافت و در دو برهه از انقلاب اسلامی، به ویژه در جنگ تحمیلی، ظرفیت بی‌نظیر این نهاد عبادی ـ اجتماعی برای همگان آشکار شد.


امام جمعه گلوگاه با بیان اینکه هفته دولت را در پیش رو داریم و هفته دولت، هفته سپاس و قدردانى از دولتى است که هدف‌شان اجراى حدود الهى و احکام آسمانى اسلام و ایجاد جامعه‌اى سرشار از عدالت، نظم و امنیت است، گفت: این هفته بر همه دولت مردانى که وجود خویش را وقف خدمت به اسلام و جامعه کرده‌اند، تبریک می‌گوییم.

خطیب جمعه گلوگاه در بخشی از سخنرانی خود خطاب به استاندار مازندران تاکید کرد: مردم و کشاورزان گلوگاه محتاج آب سد گلورد هستند و اگر سد گلورد به بهره‌برداری برسد و در این میان فکری برای آب مردم گلوگاه نشود، مردم اعتراض خود را به مقامات عالی کشور می‌رسانند.

میراحمدی در پایان گفت: اگر حکومت و مسؤولیت به دست مسؤولان و مدیران نااهل برسد، مردم هم به انحراف کشیده می‌شوند و راهی برای اصلاح آنها باقی نمی‌ماند بلکه باید در ابتدا مدیران اصلاح شوند تا مردم به راه راست هدایت شوند.