رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

مردم نگران نباشند کمبودی در عرضه میوه شب عید وجود ندارد - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مردم نگران نباشند کمبودی در عرضه میوه شب عید وجود ندارد

مردم نگران نباشند کمبودی در عرضه میوه شب عید وجود ندارد


رییس سازمان جهاد کشاورزی استان مازندران اعلام کرد : مردم برای تامین میوه شب عید نگران نباشند زیرا کمبودی در این زمینه وجود ندارد.

مردم نگران نباشند کمبودی در عرضه میوه شب عید وجود ندارد

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، دلاور حیدرپور دوشنبه شب در جلسه ستاد تنظیم بازار که در جهاد کشاورزی برگزار شد با بیان اینکه با بارش برف و باران سال گذشته تولید مرکبات در استان کاهش نداشته و خریداری پرتقال با قیمت خوبی رو به رو بوده است گفت: تولید امسال مرکبات نیاز کشور را برای شب عید تامین می کند.

وی ادامه داد: مرکبات تنها در مازندران تولید نمی شود بلکه در استان های جنوبی از جمله فارس، کهکیلویه و بویر احمد، هرمزگان و... هم در تولید می شود.

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران افزود: 50 درصد تولید مرکبات از مازندران و مابقی از جنوب کشور انجام می شود که دولت پیش بینی کرده برای تامین میوه شب عید استان مازندران و جنوب کشور میوه شب عید استان هایی که متقاضی خرید این محصول هستند را تامین کنند.

حیدرپور با بیان اینکه ارسال میوه به استان تهران به اندازه کافی انجام شده است گفت: مرکبات شب عید با قیمتی که ستاد تنظیم بازار کشور مصوب می کند به بازار عرضه می شود.

وی یادآور شد: تنها امروز یازدهم اسفندماه و در یک روز کاری 360 تن مرکبات از مازندران به استان های دارای سهمیه حمل و بارگیری شد که این نشان دهنده ذخیره سازی مرکبات در حد نیاز بوده و هیچگونه کمبودی وجود ندارد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران پیش تر گفته بود بیش از 10 هزار تن مرکبات به تهران و سایر استان های کشور ارسال شده است.

تعاون روستایی مازندران خرید و ذخیره سازی 32هزار تن مرکبات شب عید کشور را برعهده گرفته است .

مازندران 110 هزار هکتار باغ مرکبات دارد و از این باغها سالانه حدود 2میلیون تن محصول برداشت می شود.