جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

مردم مقابل هنجارشکنان و بدخواهان نظام ایستادگی کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

مردم مقابل هنجارشکنان و بدخواهان نظام ایستادگی کنند

امام جمعه آمل گفت: همه مردم وظیفه دارند مقابل هنجارشکنان، افراد ایجادکننده هجمه فرهنگی و بدخواهان نظام جمهوری اسلامی ایستادگی کرده و مانع راه آنها شوند.

مردم مقابل هنجارشکنان و بدخواهان نظام ایستادگی کنند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل، حجت‌الاسلام محمد‌علی رحمانی‌آملی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان در جمع نمازگزاران ضمن دعوت همگان به تقوای الهی‌، اظهار کرد: تقوا باعث می‌شود تا انسان مومن در مقابل انواع خطرات و بلایای اجتماعی حفظ شود.

وی افزود: تقوا و پرهیزکاری انسان را مستحکم می‌کند زیرا انسان مومن با تقوا جز در مقابل خداوند، مقابل هیچ قدرت دنیایی سر تسلیم فرود نمی‌آورد.

امام جمعه آمل با اشاره به اینکه باید در زمینه دینی و اعتقادی گوش به سخنان علما و دانشمندان امور دینی دهیم، ادامه داد: انسان موجودی آزاد و دارای اختیار است، هر چند برای آن راه و روش بیشماری وجود دارد.

این مسئول خاطرنشان کرد: کتاب بزرگ‌ترین کتاب الهی و انسان‌سازی است و فقهای دینی با حکمت، فلسفه و معارف دست به راهنمایی مردم می‌زنند.

رحمانی‌آملی با اشاره به اینکه فقه نشان از دقت و درست فهمیدن دین، مذهب، سخنان انبیا و اولیا را شامل می‌شود، اظهار کرد: باید در دین تفقه شود تا افراد دین‌شناس از جهان‌بینی اسلامی، علوم دینی و اقتصاد اسلامی دیگر افراد را با خبر کنند.

وی با اعلام اینکه فقه با دقت فهمیدن و با دقت دیدن را شامل می‌شود، تصریح کرد: باید افراد دین‌شناس در هر قوم و گروه وجود داشته باشند.

امام جمعه آمل خاطرنشان کرد: تفرقه در علوم دیگر و تخصص در علم‌های زمین‌شناسی، هوا‌شناسی، عمران، ساختمان، کشاورزی، بسیار مطلوب است هر چند باید هر گروه یک انسان عالم در بین خود داشته باشد.

این مسئول با اشاره به نقش کارشناسان دینی در جامعه، گفت: باید افراد متخصصی در امور دینی در جامعه حضور داشته باشند تا مردم را هدایت کرده و جواب سئوالات شرعی آنها را بدهند.

رحمانی‌آملی خاطرنشان کرد: نه تنها در دین بلکه در همه امور و رشته‌های مختلف باید گوش به فرمان علما و فقها بود هر چند علما نیز باید در جامعه پیش‌گام باشند.

وی گفت: باید با استدلال و دلیل به امور دست بزنیم و در جامعه نقش مفید و موثری داشته باشیم.

خطیب نماز جمعه آمل با اشاره به اینکه برخی به دلیل ترش از جهنم، عذاب، وحشت قبر و یا طعم بهشت دست به طاعت و عبادت می‌زنند، بیان کرد: این اقدامات هم مطلوب است، ولی فردی همانند امام علی (ع) در بالاترین درجه از ایمان به طمع بهشت یا ترس از جهنم خداوند را عبادت نمی‌کند.

این مسئول اظهار کرد: امروزه افرادی در جامعه اسلامی به فکر ایجاد هجمه فرهنگی هستند که می‌خواهند با پرده‌دری و هنجارشکنی شعائر اسلامی را زیر سئوال ببرند که در این بین مومنان وظیفه دارند مانع راه آنها شوند.

رحمانی‌آملی گفت: آن دسته از افرادی که می‌خواهند منابع بزرگ هدایت و نورافکن‌های دینی را با ترور و کشتار از بین مردم بردارند، باید بدانند هر روز در مملکت اسلامی دانشمندان و بزرگان زیادی تربیت می‌شوند که برای همیشه خاری در چشمان دشمنان هستند.