سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

مردم مازندران ولایتمداری را در عمل اثبات کردند - نمایش محتوای خبر

 

 

مردم مازندران ولایتمداری را در عمل اثبات کردند

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور گفت: مردم مازندران ولایتمداری را در عمل اثبات کردند.

مردم مازندران ولایتمداری را در عمل اثبات کردند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نوشهر، حجت‌الاسلام علی محمدی در دومین همایش گرامیداشت نهضت و قیام علویان در امامزاده سلطان محمدکیا، اظهار کرد: مردم مازندران برای نجات از ظلم حاکمان زمان به خاندان پیامبر و اهل‌بیت(ع) پناه بردند.

وی با بیان اینکه مردم مازندران ولایتمداری را در عمل اثبات کردند، افزود: در دوران دفاع مقدس لشکر 25 کربلا رزمندگان و شهدای بسیاری تقدیم انقلاب و اسلام کرده است.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با اشاره به اینکه مردم علوی و ولایتمدار مازندران باید برگزاری چنین مراسمی ارادت خود را استمرار ببخشند، خاطر‌نشان کرد: مردم دیار تبرستان از ظلم حاکمان وقت خسته‌ شده و به سادات علوی پناه بردند.

وی با اعلام اینکه مردم مازندران وجود با برکت سادات خاندان اهل‌بیت(ع) را در زندگی خود به‌صورت ملموس تجربه کردند، یادآور شد: امامزاده سلطان محمدکیا با هوشیاری و ذکاوت یکی دیگر از خاندان اهل‌بیت(ع) را به استان مازندران دعوت و حکومت علوی تشکیل دادند،

حمایت و فداکاری مردم تبرستان در مقابل حاکمان ظالم وقت بنی‌عباس قابل مشهود است.

محمدی با بیان اینکه حکومت علویان بر مبنای اسلام و قرآن تشکیل شد، افزود: ما مدیون خاندان اهل‌بیت(ع) هستیم و باید نسبت به برگزاری چنین مراسم‌هایی استمرار ببخشیم.

وی با بیان اینکه نباید امامزادگان را به مکان و منطقه خاصی منحصر کنیم، افزود: امامزادگان متعلق به همه مردم هستند و برگزاری اینگونه مراسم‌ها همراه با اعتلای فرهنگ قرآن و اهل‌بیت(ع) باشد.

رئیس سازمان اوقاف کشور با اشاره به اینکه عامل اصلی در جریان عاشورا طائفه بنی‌امیه بودند که فتنه ایجاد کردند و بین مسلمانان تفرقه‌افکنی کردند، تاکید کرد: آمریکا عامل فساد در جهان است و در برجام به تعهدات خود عمل نکرد، و هیچ‌گاه نمی‌توان به آنها اعتماد کرد. 

محمدی با بیان اینکه کسانی که ادعای مذاکره با آمریکا را دارند نمی‌گوییم آنها خائن یا جاسوس هستند ولی در مبارزه خسته شدند یادآور شد: ما طبق فرامین رهبری نباید هیچ‌گاه از مبارزه با استکبار جهانی خستگی به خود راه دهیم.

وی با اظهار اینکه نمی‌توان روی خیانت‌های آمریکا سرپوش گذاشت، گفت: باید دشمن‌شناسی خود را تقویت کنیم، امروز آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی دشمن درجه‌ یک ایران اسلامی هستند.