سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۴ تیر ۱۴۰۰

مردم در ایام تعطیلات نوروزی حرمت ایام فاطمیه را نگه دارند - نمایش محتوای خبر

 

 

مردم در ایام تعطیلات نوروزی حرمت ایام فاطمیه را نگه دارند

حجت الاسلام ˈسیدمجتبی رسولی جویباریˈ یکشنبه شب در گردهمایی طلاب و روحانیون میاندرود افزود: متاسفانه برخی افراد در جامعه اینگونه عنوان می کنند که ایام فاطمیه نخست ، سند ضعیفی دارد اما باید توجه داشت که مراسم فاطمیه اول و دوم از گذشته تا کنون در کشور ما برگزار شده است .

وی افزود: مردم در این ایام با برپایی مراسم عزاداری ارادت و علاقه خود را نسبت به ساحت مقدس ائمه معصومین (ع) نشان می دهند.

وی اظهارداشت: یکی از مسایلی که در شیوه زندگی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز بوده این است که بتوان در عین حالی که نشاط و شادی را می توان در جامعه حفظ کرد از معنویت و توجه به مسایل دینی و مذهبی نیز فاصله نگیریم.

امام جمعه میاندرود در بخش دیگری از سخنان خود روحانیت را متولیان اصلی دین در جامعه ذکرکرد.

حجت الاسلام رسولی جویباری افزود: باید با اتخاذ راهکار درست و اصولی از ظرفیت طلاب و روحانیون میاندرود برای گسترش و تعمیق فرهنگ دینی و اسلامی در منطقه استفاده کرد که تاکنون به این مهم توجه نشده است.

وی با بیان اینکه باید طلاب و روحانیون میاندورد در قالب تشکلی منسجم ارتباط و تعامل خود را با یکدیگر بیشتر کنند ، گفت: باید نشست هایی با حضور کلیه طلاب و روحانیون ‌شهرستان به صورت فصلی برگزار و مشکلات و مسایل موجود در میاندورد مورد بحث و بررسی قرار گیرد.