جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

مردم در انتظار اقدام و عمل دولت هستند - نمایش محتوای خبر

 

 

مردم در انتظار اقدام و عمل دولت هستند

امام جمعه موقت بهشهر با بیان اینکه مردم در شرایط اقتصادی خوبی به سر نمی‌برند گفت ما از دولت انتظار گزارش عملکرد و آمار نداریم، بلکه اقدام و عمل برای ما مهم است.

مردم در انتظار اقدام و عمل دولت هستند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام سید جواد حسینی‌رکاوندی در خطبه‌‌های نماز جمعه بهشهر با گرامیداشت هفته دولت افزود: وظیفه همه این است که با تمام توان از دولت حمایت کنیم و حمایت از دولت، تقویت اسلام است و اگر انتقادی هم وجود دارد برای این است که نقاط ضعف برطرف شود.

وی با تبیین تعریف اینکه چه دولتی قدرتمند است، تصریح کرد: در کشورهای غربی اقتدار آنها با قوای مسلح و سازمان‌های جاسوسی سنجیده می‌شود، در حالی که در نظام مقدس جمهوری اسلامی، هر دولتی که برای رضای خدا و برطرف نمودن مشکلات مردم سعی و تلاش کند مقتدر نامیده می‌شود.

حسینی‌رکاوندی خطاب به مسؤولان دولت دهم متذکر شد: مردم در شرایط اقتصادی خوبی به سر نمی‌برند و در این اوضاع افرادی پیدا می‌شوند که با دریافت حقوق‌های نجومی موجب ناراحتی همه شده‌اند و ما از دولت انتظار گزارش عملکرد و آمار نداریم، بلکه اقدام و عمل برای ما مهم است.

وی با اشاره به مسئله مبارزه با مفاسد اقتصادی مورد توجه رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کرد: کسانی باید برای این امر مهم انتخاب شوند که دلسوز مردم باشند، نه اینکه دریافت‌کننده حقوق‌های ناعادلانه باشند و امیدواریم دولت‌مردان توضیحات قانع‌کننده‌ای برای مبارزه با مفاسد اقتصادی داشته باشند.

امام جمعه موقت بهشهر با انتقاد از برخی رفتار‌های نامناسب در حوزه مبارزه با قاچاق کالا اظهار کرد: مسؤولان مبارزه با قاچاق آن قدر کم‌کاری کردند که رهبر معظم انقلاب وارد این مسئله شدند و بعد از امحاء کالاهای قاچاق شاهد این هستیم که از وضع ماشین‌های وارداتی غیرقانونی که قیمت‌های بسیاری زیادی دارند خبری نیست.

این مسؤول روند اجرای برجام را تاسف‌بار توصیف کرد و گفت: تجربه به ما نشان داده است که دولت‌های بیگانه هیچ‌گاه قابل اعتماد نبوده و نیستند و به غیر از موضوع برجام در برخی قراردادهای نفتی نیز مشکلاتی وجود دارد که مسؤولان مربوطه باید پاسخگو باشند و ما در گذشته نیز از برخی قراردادهای نفتی صدمات بسیار زیادی دیده‌ایم.

وی با اشاره به موضوع مبارزه با تروریسم عنوان کرد: هرگاه نیروهای مقاومت به مهم‌ترین نقطه مبارزه با تکفیری‌ها رسیده‌اند، دولت‌های غربی که شعار مبارزه با تروریسم را می‌دهند از آشتی و صلح می‌گویند و آنها به‌دنبال تکرار خان‌طومان دیگری هستند.

حسینی‌رکاوندی اظهارات اخیر نمایندگان مجلس شورای اسلامی درباره شورای نگهبان را دور از شأن مجلس خواند و گفت: در برخی موارد کسانی پیدا شده‌اند که به مراجع ما توهین می‌کنند و صدای کسی هم بلند نمی‌شود، اما می‌بینیم با اینکه مشخص شده عده‌ای صلاحیت حضور در مجلس را ندارند، عده‌ای از نمایندگان در امور شورای نگهبان دخالت کرده و از حدود اختیارت خود فراتر می‌روند و برای شورای نگهبان تعیین تکلیف می‌کنند.

امام جمعه موقت بهشهر با اشاره به فصل برداشت محصولات زراعی گفت: محصولات زراعی کشاورزان که با رنج و زحمت به‌دست آمده در انبارها از بین می‌رود و مسؤولان می‌گویند تا فلان تاریخ از واردات جلوگیری می‌کنیم و بدون شک واردات محصولات کشاورزی خطای بسیار بزرگی است، اما با شعار دادن کارها درست نمی‌شود.