سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

مردم از مسؤولان برخورد قاطعانه با سرچشمه‌های فساد اقتصادی را می‌خواهند - نمایش محتوای خبر

 

 

مردم از مسؤولان برخورد قاطعانه با سرچشمه‌های فساد اقتصادی را می‌خواهند

امام‌جمعه بهنمیر گفت: مردم از مسؤولان می‌خواهند با انواع فسادها به‌ویژه با سرچشمه‌های اصلی فساد اقتصادی برخورد قاطعانه داشته باشند.

مردم از مسؤولان برخورد قاطعانه با سرچشمه‌های فساد اقتصادی را می‌خواهند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان بابلسر، حجت‌الاسلام محمدحسن شریف‌تبار در خطبه‌های امروز نماز جمعه بهنمیر، اظهار کرد: تقوا باب هر توبه و استغفار سرچشمه همه حکمت‌ها است.

وی ادامه داد: احسن عمل به اکثر عمل و زیادی عمل نیست، احسن عمل آن است که خالصانه برای خدا انجام گیرد و راه حفظ عمل خالصانه کمک گرفتن از خدا است.

امام‌جمعه بهنمیر ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن شهادت امام جعفر صادق(ع) و سالگرد ارتحال امام‌جمعه فقید بهنمیر حجت‌الاسلام درزیان، تصریح کرد: امام صادق(ع) علاوه بر فعالیت گسترده فرهنگی، تشکیل حوزه درس چهار هزارنفری و تربیت شاگردان برجسته به مبارزه سیاسی با حاکمان ظالم پرداخته است.

وی افزود: یکی از فعالیت‌های سیاسی آن بزرگوار مطرح کردن ولایت ائمه اطهار(ع) در میان مردم و بر حذر داشتن از همکاری با سلاطین جور بوده است.

شریف‌تبار با تبریک سالروز تولد کریمه اهل‌بیت حضرت فاطمه معصومه(س)، روز دختر و آغاز دهه کرامت، گفت: حضرت فاطمه معصومه زهرای ثانی بوده و در عفت و پاک‌دامنی، تهذیب نفس، عبادت، علم و معرفت برای دختران الگو است.

وی ادامه داد: دهه کرامت فرصتی برای آشنایی بیشتر بافرهنگ فاطمی و آشنایی با فضایل و کرامت‌های امام رضا(ع) است.

امام‌ جمعه بهنمیر با اشاره به اینکه استکبار جهانی علیه اسلام و ملت ایران دشمنی و توطئه می‌کند، تصریح کرد: نباید از دشمنان غفلت کرد چرا که زمان ما همانند زمان جنگ احزاب است و تمامی دشمنان، همه قدرت‌طلبان، دنیا پرستان، جنایتکاران و ظالمان علیه ایران و اسلام ناب محمدی هم‌دست شده‌اند که در رأس دشمنان ما آمریکا، رژیم صهیونیستی و انگلیس حضور دارد.

این مسؤول خاطرنشان کرد: اگر از دشمان غفلت کنیم آنان با فتنه‌گری‌های خود جریان مشروطیت به وجود می‌آورند.

شریف‌تبار با بیان اینکه نباید از دشمنان درون کشور و بیرون کشور غفلت کنیم، اظهار کرد: آسیب‌های درون کشور فساد اقتصادی، اخلاقی، بدحجابی، اعتیاد و برخی تبعیض‌ها است و این تبعیض‌ها باعث ناراحتی مردم می‌شود.

وی تأکید کرد: مردم از مسؤولان می‌خواهند با انواع فسادها به‌ویژه با سرچشمه‌های اصلی فساد اقتصادی برخورد قاطعانه داشته باشند.

امام‌ جمعه بهنمیر با اشاره به اینکه وظیفه ما در برابر دشمان ابتدا شناخت دشمن است سپس رصد فتنه‌های دشمنان، تصریح کرد: باید در صحنه مبارزه حاضر بود و با حفظ وحدت گوش‌به‌فرمان ولی امر مسلمین امام خامنه‌ای باشیم و همانند امیرالمؤمنین که در جنگ احزاب سردسته کفر را به خاک مذلت افکند ما هم با شجاعت حیدری در برابر دشمان باید مقاومت کنیم.

شریف‌تبار در پایان به مسؤولان کشور درباره نحوه محاسبه گاز مصرفی خانگی مردم مازندران تذکر داد و گفت: این امر باعث مشکلات برای مردم مازندران شده است و از مردم خواست در مصرف آب و برق صرفه‌جویی کنند.