رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

مرثیه عشق - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

مرثیه عشق

تهیه کننده:سیده الهه اصفهانی
تصویر:درواری-قاسم پور-شیری
کارگردان:بوی افراز
مجری:رضا پور
تدوین :امامی

فاطمه علیهاالسلام ، صبر لایزال نبوی بود که در هیأت عفتی سر به فلک کشیده، چادر به سر می‏ کشید و در کوچه‏ های مدینه، در تمام رهگذرهای هستی، حضور خدا را به کائنات، یادآور می‏شد.
سیلی ستم و تازیانه کینه را به جان خرید تا هجوم تندبادِ انکار، شمع یک‏تنه حقیقت را خاموش نکند.
افسوس از سوره کوثر که در آن خانه گِلین، همسایه اهالی غفلت و سنگدلی شد! آه از زمزمه ‏های شرحه شرحه بتول که در نیمه‏ شبِ سجاده و تسبیح، ارکان عرش را به لرزه می ‏افکند! آه از ریحانه رسول خدا صلی‏ الله‏ علیه ‏و‏ آله که در مشام حسادتِ زمین، به هدر می‏رفت و چشمانِ حقیقت‏ ستیز زمانه، رخساره طهارتش را طاقت نداشت.
درباره تاریخ شهادت حضرت زهرا (س) میان علما و تاریخ نگاران شیعه و اهل سنت اختلاف است. معروف و مشهور میان مورخان و سیره نگاران شیعه این است كه آن حضرت در سوم جمادی الثانی، یعنی 95 روز پس از رحلت پدر ارجمندش رسول خدا (ص) بر اثر ضرب و شتم مأموران دستگاه غاصب خلافت، به مدت 40 روز بیمار و پس از آن، مظلومانه به شهادت رسید.
در این برنامه حجه الاسلام والمسلمین هاشمی به بررسی سبک زندگی حضرت زهرا و اینکه چگونه می توانند سرلوحه کارهایمان قرار گیرند ،می پردازد.همچنین اینکه در زندگی امروزه همسران در تکامل همدیگر چه نقشی دارند؟سیره تربیتی و مادری حضرت چگونه بوده است؟در زندگی امروزه به کدامیک از بخش های زندگی حضرت می توان تمسک جست؟ و ..... از جمله موضوعات مطرح شده در این ویژه برنامه است.

سال تولید: 1396