حمایت از کالای ایرانی | سه‌شنبه، ۱ خرداد ۱۳۹۷

مراکز درمانی تأمین اجتماعی خدمات فوق تخصصی ارائه می‌دهند/ انجام پیوند قرنیه در بیمارستان حکمت ساری - نمایش محتوای خبر

 

 

مراکز درمانی تأمین اجتماعی خدمات فوق تخصصی ارائه می‌دهند/ انجام پیوند قرنیه در بیمارستان حکمت ساری

مدیر درمان تأمین اجتماعی مازندران گفت: مراکز درمانی تأمین اجتماعی مازندران خدمات فوق تخصصی ارائه می‌دهند.

مراکز درمانی تأمین اجتماعی خدمات فوق تخصصی ارائه می‌دهند/ انجام پیوند قرنیه در بیمارستان حکمت ساری

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، محمد خورشیدی پیش از ظهر امروز در دیدار کارکنان تأمین اجتماعی مازندران با نماینده ولی فقیه در استان، اظهار کرد: پیشانی خدمات تأمین اجتماعی، درمان است.

وی با اشاره به اینکه بنا به اهمیت موضوع درمان، سازمان تأمین اجتماعی در بخش قراردادی با پزشکان، متخصصان و مراکز درمانی طرف قرارداد است، افزود: مازندران پنج بیمارستان تأمین اجتماعی دارد و در همه شهرستان‌ها هم مراکز درمانگاهی خدمات‌رسانی می‌کنند.

مدیر درمان تأمین اجتماعی مازندران اضافه کرد: در مجموعه خدمات‌رسانی در حوزه درمان 2 هزار و 200 پرسنل و 370 متخصص خدمات‌رسانی می‌کنند و سال گذشته 650 میلیارد تومان اعتبار ما در حوزه درمان بوده است.

این مسؤول با بیان اینکه سال گذشته در حوزه درمان مرکز جراحی قلب در قائم‌شهر راه‌اندازی شد، گفت: بیمارستان ولیعصر (عج) قائم‌شهر مجهز به مرکز جراحی قلب است و بیش از هزار آنژیوگرافی و صدها جراحی قلب باز در این مرکز انجام شده است.

خورشیدی با اعلام اینکه خدمات درمانی تأمین اجتماعی به سمت تخصصی و فوق تخصصی شدن هدایت می‌شود، افزود: سال گذشته مرکز ام آر آی مجهز در منطقه شمال کشور نصب و راه‌اندازی شد و 50 میلیارد تومان هم برای ساخت بیمارستان ولیعصر (عج) هزینه شد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیماران بیمه‌شده تأمین اجتماعی از سایر استان‌ها برای درمان به بیمارستان ولیعصر (عج) مراجعه می‌کنند.

مدیر درمان تأمین اجتماعی مازندران با اعلام اینکه هفته آینده نخستین پیوند قرنیه در بیمارستان حکمت ساری انجام می‌شود، بیان کرد: مراکز درمانی تأمین اجتماعی مازندران هم اقدامات فوق تخصصی انجام می‌دهند.

این مسؤول ادامه داد: سال گذشته بیش از 14 میلیون بیمه‌شده مراجعه سرپایی و 10 میلیون هم به بخش‌های دیگر درمانی مراجعه عمومی داشتند.

خورشیدی در بخش پایانی سخنانش گفت: مجوز«سی‌تی‌آنژیو»  بخش درمان بیماری‌های قلبی بیمارستان ولیعصر (عج) قائم‌شهر گرفته شده است و به‌زودی در این مرکز فوق تخصصی راه‌اندازی می‌شود.