سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

مراسم نمادین تشییع و تدفین شهدای کربلا در آمل برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

مراسم نمادین تشییع و تدفین شهدای کربلا در آمل برگزار شد

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این مراسم که با حضور پرشور عاشق خاندان عصمت و طهارت از شهرستان آمل برگزار شد ، با گرامیداشت اقدام و اهتمام قبیله بنی اسد در تدفین پیکر های مطهر شهدای کربلا در آیینی سنتی و به صورت نمادین مراسم تشییع و تدفین شهدای کربلا در گلزارشهدای این شهرستان برگزار شد.

عزاداران حسینی با سردادن نوحه و سینه زنان به یاد شهدای دشت کربلا گریستند و ناله سردادند .

هیات های عزاداری و سوگواران امام حسین (ع) از خیابان طالب آملی تا آستانه مبارکه امامزاده ابراهیم(ع) وگلزارشهدای امامزاده ابراهیم و در زیر بارش شدید باران این آیین را با شکوه تمام برگزار کردند.

شمارزیادی از مردان وجوانان آملی با لباس های دوران واقعه کربلا و ادواتی نظیر بیل وکلنگ و نیز زنانی با در دست داشتن فانوس و پارچه هایی برای حمل وتدفین نمادین شهدای واقعه در طول مسیر حضور داشتند.

شدت بارندگی در مسیر انتهایی و محوطه آستانه مبارکه امامزاده ابراهیم (ع) به حدی بود که، شوق انجام این آیین معنوی و علاقه آنان به خاندان اهل بیت(ع)، سختی تردد و بارش زیاد باران را در آن بی اثر گذاشته بود.

در روایت آماده است، زمان شهادت امام حسین(ع) و اصحابش در دهم محرم سال 61 هجری قمری بوده است و دفن پیکر مطهر آن حضرت و دیگر شهدای کربلا در پایان روز دوازدهم و شب سیزدهم محرم توسط گروهی از مردان قبیله بنی اسد که درنزدیکی کربلا چادر زده و سکونت داشتند انجام شده است.

وقتی لشکر عبیدالله زیاد به سوی کوفه حرکت کرد ، بدنهای پاک و مطهر امام حسین (ع) و اصحاب با وفایش روی زمین باقی مانده بود و کسی جرأت نمی کرد آنها را دفن کند، تا این که زنان قبیله بنی اسد، مردان خود را مورد شماتت قرار دادند و آنان را به انجام دفن این عزیزان ترغیب کردند.