رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

مراسم قرق‌شکنی در سوادکوه برگزار می‌شود - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مراسم قرق‌شکنی در سوادکوه برگزار می‌شود

مراسم قرق‌شکنی در سوادکوه برگزار می‌شود


رئیس منابع طبیعی و آبخیز‌داری شهرستان سوادکوه با اشاره به برنامه‌های منابع طبیعی، گفت: مراسم قرق‌شکنی در سوادکوه برگزار می‌شود.

مراسم قرق‌شکنی در سوادکوه برگزار می‌شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان سوادکوه، یدالله داوودی صبح امروز در جلسه برنامه‌ریزی مراسم قرق‌شکنی این شهرستان با اشاره به اهمیت حفاظت از منابع طبیعی، اظهار کرد: مراسم قرق‌شکنی از سنت‌های دیرینه در نظام بهره‌برداری منابع طبیعی است که اجرای آن موجب حمایت مناسب از عرصه‌ها را به‌دنبال دارد.

وی با بیان اینکه قرق یکی از مناسب‌تر‌ین و کم‌هزینه‌تر‌ین روش‌های احیا و اصلاح مراتع است، افزود: مراسم قرق‌شکنی یکی از برنامه‌های اصلی اداره منابع طبیعی در اوایل هر سال است که در یکی از مراتع سوادکوه برگزار می‌شود.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیز‌داری سوادکوه از برگزاری مراسم قرق‌شکنی این شهرستان در روز پنج‌شنبه 31 اردیبهشت‌ماه خبر داد و گفت: مراسم قرق‌شکنی سوادکوه با همکاری انجمن صنفی و شرکت تعاونی مرتع‌داران چرات با حضور مسئولان استانی و شهرستانی برگزار می‌شود.

این مسئول گفت: مرتع‌داران، بهره‌بردار‌ان و اقشار مختلف مردم در مراسم قرق‌شکنی سوادکوه که در جاده آلاشت ـ دوراهی آپون ـ روستای چرات برگزار می‌شود، حضور پیدا می‌کنند.