رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۴ اسفند ۱۳۹۸

مراسم شب وداع با دو شهید غواص در نکا برگزار شد - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مراسم شب وداع با دو شهید غواص در نکا برگزار شد

مراسم شب وداع با دو شهید غواص در نکا برگزار شد


مراسم شب وداع با دو شهید غواص و گمنام سه شنبه شب همزمان با شب شام غریبان شهادت امام جعفر صادق (ع) در مصلای نکا برگزار شد.

مراسم شب وداع با دو شهید غواص در نکا برگزار شد

به گزارش ایرنا، مردم شهرستان نکا در این مراسم که سه شنبه شب در مصلای نکا برگزار شد با دو شهید غواص در شهرستان نکا راز و نیاز و وداع کردند.
حجت الاسلام محمد باقر محمدی لایینی، امام جمعه نکا، در این مراسم با قدردانی از حضور بی نظیر مردم در آیین استقبال از شهدا و همچنین برگزاری شب وداع گفت: شهادت راه مقدس و ارزنده ای است که ملت ما با ورود در این وادی، شهدای گرانقدری را تقدیم انقلاب کرده اند.
وی با بیان اینکه ایثار، گذشت و ایستادگی ملت ایران درسی بزرگ برای آزادگان جهان است، افزود: امروز همه مردم آزاده جهان به تبعیت از انقلاب اسلامی ایران و الگوبرداری از رزمندگان ما در برابر دشمنان ایستاده اند و قربانی می شوند.
امام جمعه نکا ادامه داد: وحدت، بصیرت، پیروی از فرامین رهبری و رهرو شهدا بودن از مهمترین عوامل بازدارنده توطئه های دشمنان است که همه ما باید با قرار گرفتن در این مسیر خود و جامعه را بیمه کنیم.
حجت الاسلام محمدی لایینی گفت: خانواده های شهدا راه با برکتی را در پیش گرفته اند و با تقدیم فرزندان دل بند خود، انقلاب را بیمه کردند و شما برادران و خواهران با ادامه راه شهدا باید زمینه ساز ظهور امام عصر (عج) باشید.
این مراسم با حضور مداحان مختلف و برگزاری مداحی و نوحه سرایی در فراق شهدای عزیز و گرانقدر، به خلق صحنه های بدیع عشق و دلدادگی مردم با شهدا تبدیل شد.
براساس برنامه ریزی انجام شده، شهید گمنام شهرستان نکا درجوار شهدای گمنام این شهرستان خاکسپاری می شود و پیکر پاک شهید حسینعلی بالویی شهید غواص شناسایی شده نیز برای وداع در اختیار شهرستان بهشهر، محل دفن این شهید بزرگوار و خانواده این شهید قرار می گیرد تا مراسم تشییع انجام شود.
شهرستان نکا در 20 کیلومتری شرق مازندران واقع شده و 432 شهید تقدیم انقلاب کرده است.
به گزارش ایرنا، چندی پیش پیکرهای مطهر 270 شهید دفاع مقدس از طریق مرز شلمچه به میهن اسلامی انتقال یافت که این شهدا با تلاش کمیته جستجوی مفقودین در عملیات تفحص در جنوب عراق فاو، ابوفلوس، شلمچه، مجنون و زبیدات کشف شدند.
از این تعداد، 175 نفر شهدای غواص بودند که اجساد مطهر آنان با دستان بسته در یک گور دسته جمعی در منطقه ابوفلوس عراق کشف شد که از این تعداد 30 شهید غواص متعلق به مازندران بود که از این میان 7 شهید غواص شناسایی شده و 23 شهید غواص گمنام هستند.