جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

مراسم دسته روی سالروز شهادت امام صادق (ع) در مازندران برگزار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

مراسم دسته روی سالروز شهادت امام صادق (ع) در مازندران برگزار شد

به گزارش خبرنگار ایرنا ، مردم مومن و خداجوی استان مازندران با برپایی مراسم دسته روی و سوگواری در سالروز شهادت بنیانگذار مکتب جعفری ، ارادات خود را به خاندان اهل بیت (ع) را نشان دادند .

هیات های مذهبی در برخی از شهرهای استان مازندران اقدام به برپایی مراسم دسته روی به صورت رنجیر زنی و سینه زنی کردند و به این طریق سرسپردگی خود را به خاندان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) نشان دادند.

حجت الاسلام ˈناصر شکریان ˈ ، مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مازندران روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت : هیات های مذهبی استان با همکاری این اداره کل علاوه بر ایام سوگواری سالار شهیدان در سالروز شهادت حضرت زهرا (س) و امام جعفر صادق (ع) اقدام به برپایی این مراسم می کنند .

حجت الاسلام شکریان از استقبال مناسب مردم دیار علویان از مراسم دسته روری در این روز خبر داد و گفت : مردم مومن استان استقبال مناسبی از این مراسم کردند و این روند در حال افزایش است .

او افزود : با هماهنگی هیات های مذهبی شهری ، مراسم عزاداری و سوگواری در برخی از اماکن مذهبی همچون مقابر امام زادگان و مساجد نیز در سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) برگزار شد.

همچنین حجت الاسلام ˈمحمد قاسمیˈ مشاور ارشد دفتر نماینده ولی فقیه در مازندران در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: دفتر نماینده مقام معظم رهبری در استان مازندران و بیت حضرت آیت الله ˈنورالله طبرسیˈ طبق سنوات گذشته به مناسبت شهادت ششمین اختر تابناک ولایت و امامت حضرت امام جعفرصادق(ع) مراسم عزاداری با حضور سخنرانان مطرح استان برگزار می گردد.

وی افزود این مراسم که در حسینیه امام خامنه ای دفتر نماینده مقام معظم رهبری در مازندران واقع در میدان شهدا جنب مصلی امام خمینی(ره) از روز پنج شنبه هفتم شهریور ار ساعت ۱۷ الی ۱۹ به مدت پنج روز برگزار می شود که به همین منظور از خانواده های معظم شهدا، جانبازان، رزمندگان، مسوولین استانی و شهرستانی و مردم ولایتمدار ساری و حومه دعوت به عمل می آید. ضمناً این مراسم با مداحی مداحان اهل البیت(ع) نیز همراه می باشد.