سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

مراسم دسته‌روی عزاداری امام صادق (ع) در شهرستان نور برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مراسم دسته‌روی عزاداری امام صادق (ع) در شهرستان نور برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، بر اساس تصمیمات جلسه هماهنگی برگزاری مراسم عزاداری ششمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت که با حضور امام جمعه، فرماندار، برخی مسئولان دستگاه‌ها، هیئت‌های مذهبی و امنای مساجد شهرستان برگزار شد، مراسم عزای صادق آل‌محمد، در شب و روز شهادت آن حضرت در سطح مساجد، تکایا و حسینیه‌های شهرستان نور برگزاری می‌شود.

به منظور عمومی کردن مراسم و کشاندن عزاداری به سطح خیابان‌ها و انظار عمومی مراسم عزای رئیس مذهب جعفری همراه با دسته روی هیئت‌های مذهبی برگزار می‌شود.

این مراسم با حرکت دسته‌های عزا، زنجیرزنی و سینه‌زنی غروب روز پنجشنبه از مقابل مصلی الغدیر شهرستان نور و طی مسیر در بازار شهرستان، خیابان‌های امام (ره) و مسجد جامع به سمت گلزار شهدای شهر نور ادامه می‌یابد.

وی افزود: در پایان دسته‌روی، عزاداران نماز مغرب و عشا را به جماعت اقامه می‌کنند و سپس با مداحی، مداحان اهل بیت به سخنان ادیب توانا حجت‌الاسلام رزاقی گوش فرا خواهند داد.

همچنین کسبه نوری در مسیر حرکت دسته عزا دقایقی را با تعطیل کردن مغازه‌ها عزاداران را همراهی می‌کنند.

به گزارش فارس، بر اساس سنتی که چند سالی است انجام می‌شود در ایام سوگواری امام صادق(ع) دسته عزاداری در نور راه‌اندازی و اقامه عزا می‌کنند.