رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

مراسم اعتکاف در 285 مسجد مازندران برگزار می‌شود - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

مراسم اعتکاف در 285 مسجد مازندران برگزار می‌شود

مراسم اعتکاف در 285 مسجد مازندران برگزار می‌شود


مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران، از برگزاری مراسم اعتکاف در 285 مسجد استان خبرداد.

مراسم اعتکاف در 285 مسجد مازندران برگزار می‌شود

حجت‌الاسلام ناصر شکریان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری، با اشاره به اعلام آمادگی 285 مسجد برای برگزاری مراسم اعتکاف در مازندران، اظهار کرد: ثبت‌نام برای این فریضه دینی در حال انجام ثبت‌نام هستند.

وی با اشاره به اینکه ثبت‌نام از متقاضیان برای شرکت در مراسم اعتکاف تا روز پنج‌شنبه 10 اردیبهشت ماه ادامه دارد،افزود: سال گذشته 20 هزار نفر در مراسم اعتکاف حضور داشتند در حالی‌که تاکنون 24 هزار و 500 نفر برای شرکت در این مراسم ثبت‌نام کردند که پیش‌بینی‌ها بر این است کهر امسال نسبت سال گذشته حضور پررنگ‌تری را شاهد باشیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با اشاره به حضور پررنگ بانوان برای شرکت در مراسم اعتکاف، تصریح کرد: امسال تعداد ثبت‌نامی خواهران بیشتر از برادران است.

وی با اشاره به حضور 65 درصدی جوانان برای شرکت در مراسم اعتکاف، خاطرنشان کرد: ﺑﺎ ﺗﻮﺟﻪ ﺑﻪ سفارش‌های ﻣﻘﺎم ﻣﻌﻈﻢ رھﺒﺮی ﻣﺒﻨﯽ ﺑﺮ ﺷﺮﮐﺖ ﺟﻮاﻧﺎن در ﻣﺮاﺳﻢ اﻋﺘﮑﺎف، ﺑﺎﯾﺪ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ اﯾﺠﺎد ﻓﻀﺎﯾﯽ ﻣﻌﻨﻮی ﺑﺎ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪھﺎی ﻣﺘﻨﻮع فرهنگی، زﻣﯿﻨﻪھﺎی ﺣﻀﻮر ﺟﻮاﻧﺎن و ﻧﻮﺟﻮان را برای بصیرت افزایی در این ایام  ﻓﺮاھﻢ ﮐﻨﯿﻢ.

شکریان با دعوت از همه مبلغان و نخبگان فرهنگی جامعه در جمع معتکفان در ایام برگزاری این مراسم معنوی، اظهار کرد: برای برگزاری مراسم اعتکاف امسال 447 مبلغ، 132 مبلغه و دو متخصص به روستاها و شهرهای مازندران اعزام می‌شوند.

عضو شورای فرهنگ عمومی مازندران،با برشمردن بعضی آثار و فواید اعتکاف و گفت: اعتکاف زمینه‌ساز خروج روح انسان از دنیای مادی و تقرب به ذات هستی‌بخش الهی است که او را در مرکزی که همواره بندگان خدا مشغول عبادت و راز و نیازند، پناه می‌دهد و انسان معتکف با داخل شدن در حرم امن معنوی خداوند تبارک و تعالی خود را محرم و مقرب خاص حضرت حق  کرده و با ماندن در مسجد، نفس خویش را از همه آلودگی، ظلمت و هر مقامی غیر‌خدا، جدا می‌کند.