سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

مذاکره‌کنندگان در مذاکرات باید روزنه‌های فرار را می‌بستند - نمایش محتوای خبر

 

 

مذاکره‌کنندگان در مذاکرات باید روزنه‌های فرار را می‌بستند

امام جمعه شهرستان نور، با قدردانی از تلاش‌های صورت‌گرفته در مذاکرات، گفت: تیم دیپلماسی ما باید با دقت و تدبیر روزنه‌های فرار از اجرای تعهدات طرف مقابل را می‌بست.

مذاکره‌کنندگان در مذاکرات باید روزنه‌های فرار را می‌بستند

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، حجت‌الاسلام سیدمهدی امیری‌ارجمند در خطبه‌های نماز جمعه ظهر امروز در مصلای الغدیر این شهرستان، اظهار کرد: مومنان به برکت ایمانی که دارند، زود متوجه اشتباه و گناه خود می‌شوند و از شیطان دوری می‌کنند.

وی افزود: مومنان کمتر در دام شیطان قرار می‌گیرند ولی شیطان همواره در کمین‌شان نشسته تا بر آنها مسلط شوند اما به‌واسطه یاد خدا و بندگی او، راه نفوذ شیطان بسته می‌شود و با استغفار خود را ایمن می‌کنند.

امام جمعه نور به بخشش گناهان به‌واسطه حب اهل بیت (ع) اشاره کرد و ادامه داد: حب مولا علی (ع) گناه‌هان را از بین می‌برد، ما باید با دوستی ائمه اطهار (ع) ویزای ورود به بهشت را دریافت کنیم.

امیری‌ارجمند با تسلیت وفات حضرت زینب (س) تصریح کرد: ایشان از عقلای بنی هاشم است، عالمه‌ای که در کلاس درس پدر «علی (ع)» و مادر «فاطمه زهرا (س)» نشست، فهیمه‌ای که از مکتب قرآن بهره برد و روشنگری آن حضرت در واقعه کربلا سبب افشاگری ظلم ظالمان شد و واقعیت کربلا را معرفی کرد که ما وامدار حضرت زینب (س) هستیم.

خطیب جمعه نور به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دیدار با اعضای انجمن اسلامی دانش آموزان، در مورد تقابل ما با دشمنان و تأکید بر تغییر هویت نسل جوان اشاره کرد و یادآور شد: معظم له تأکید فرمودند چون قشر جوان دفاع مقدس را درک نکرده، فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت به‌خوبی برای آنان تبیین نشده است بنابراین دشمنان می‌خواهند از این فرصت و خلاء استفاده کنند تا هویت را از جوان ما بگیرند تا با این فرهنگ‌ها آشنا نشوند.

وی تأکید کرد: بر پیشکسوتان لازم است تا دشمن‌شناسی و استکبار ستیزی و فرهنگ ایثار، شهادت و جهاد را برای آنان روشن کنند که افسران جنگ نرم هستند و اگر این موارد را درک نکنند انقلاب اسلامی دست‌خوش تغییرات می‌شود.

امام جمعه نور تصریح کرد: استقلال سیاسی، اقتصادی و نظامی از مواردی است که دشمن با ما در تقابل است و نمی‌خواهد دیگر کشورها از جمله ایران اسلامی به آن دست یابند، بنابراین زمانی بحث هسته‌ای را مطرح و توقف فعالیت‌های هسته‌ای ایران را دنبال کردند ولی به این پرنده ورود نکردند.

وی بیان کرد: دشمنان بحث موشکی و حقوق بشر را در دستور کار خود قرار دادند تا تقابل خود را با اسلام و ایران اسلامی تکمیل کنند، در این زمان ما نیازمند تربیت افسران قوی جنگ نرم هستیم تا روحیات انقلابی حفظ و راه نفوذ دشمنان بسته شود و هویت جوانان ما ایمن بماند.

خطیب جمعه نور با بیان اینکه واکنش‌های مختلفی نسبت به سخنان رئیس جمهور در سمنان را شاهد بودیم، خاطرنشان کرد: اینکه برجام را سند افتخار بدانیم و بگوییم هنوز سه ماه بیشتر از اجرای آن نگذشته و نباید بیش از این انتظار داشت، باید پاسخ داد که باید به محض اجرای برجام و تعهدات ایران، غربی‌ها هم حقوق ملت ایران را ادا می‎کردند، که نه‌ تنها به تعهدات خود عمل نکردند، بلکه می‌گویند 3 میلیارد از پول‌های ایران پرداخت شد.

وی با بیان اینکه صدها میلیارد پول ایران بلوکه شده و در اختیار آمریکاست که تکلیف این پول‌ها باید زودتر روشن شود، متذکر شد: دیپلمات‌های ما باید عرصه‌های برون‌رفت طرف مقابل را می‌دیدند و تنها روی کاغذ اکتفا نمی‌شد، ما اقدام و عمل کردیم ولی آنان عمل نکردند، اگرچه زحمات دولت را نباید نادیده گرفت، اما باید روزنه‎های فرار را می‎بستند تا هر روز به بهانه‌های مختلف از پول ایران کم نکنند، انتظار این است با برخوردها و مذاکرات عاقلانه که اکنون هم مشغول هستند، به توفیقات برسند و اموال و دارایی‎های ما برگردانده شود و برجام در عمل اجرا شود.