جهش تولید | دوشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۹

مذاکرات موفقیت آمیز هسته ای، فعالیت اقتصادی را رونق داده است - نمایش محتوای خبر

 

 

مذاکرات موفقیت آمیز هسته ای، فعالیت اقتصادی را رونق داده است

به گزارش خبرنگار ایرنا ، ˈ غلامرضا عشریه ˈ روز دوشنبه در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران افزود: دولت یازدهم در عملکرد حدود شش ماهه خود توانسته امیدهایی را بین فعالان اقتصادی به وجود بیاورد.

وی با بیان اینکه بستربرای فعالیت بیشتر مبادلات تجاری فراهم شده است، اظهار داشت: با ابلاغ سیاست های اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری ، سال 93 سال توسعه رشد فعالیت های اقتصادی خواهد بود.

عشریه با اشاره به اینکه اتاق بازرگانی به عنوان مهمترین پارلمان خصوصی استان مازندران برنامه های منسجمی برای حمایت از تولید و تجارت محصولات استان دارد، بیان داشت: کمیته ای برای اجرایی شدن سیاست های اقتصاد مقاومتی در استان شکل گرفته است.

وی ادامه داد: در حال حاضر بازار برای صادرات محصولات تولیدی استان وجود دارد.

رییس اتاق بازرگانی ،صنایع و معادن و کشاورزی مازندران با انتقاد از همکاری نکردن بانک های خصوصی گفت : قفل بانک های خصوصی باید باز شود و مشارکت آنان در توسعه بازار و تجارت ضروری است.

او از رسانه های عمومی مازندران خواست تا بانک های خصوصی را وادار به مشارکت در فعالیت اقتصادی کنند.

عشریه با بیان اینکه سرمایه برخی از صاحبان تولیدی و صنعتی مازندران در خطر جدی قرار دارد ، افزود : واحد های تولیدی واقعی با عشق به نظام جمهوری اسلامی و با هدف حفظ اشتغال فعالیت خود را ادامه می دهند.

وی همچنین به صادرات 11ماه سال جاری از گمرکات استان اشاره کرد و ادامه داد: امسال 427میلیون دلار صادرات از مازندران انجام شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود 12 درصد رشد نشان می دهد.

عشریه از صدور 246کارت بازرگانی و تمدید 365 کارت بازرگانی در سال جاری خبر داد و گفت: یک هزارو 629گواهی مبدا به ارزش 233میلیون نیز در این مدت صادر شد.

رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی مازندران افزود : نمایشگاه اقتصادی جمهوری اسلامی ایران با محوریت توانمندی های تولیدی شرکت های تجاری و اقتصادی مازندران در اقلیم کردستان عراق -سلیمانیه برپا می شود.

وی ادامه داد : این نمایشگاه اقتصادی از 31اردیبهشت تا سوم خرداد ماه سال آینده برگزار می شود.

عشریه با بیان اینکه در برپایی نمایشگاه محصولات تولیدات مازندران ،استانداری ،سازمان صنعت ،معدن و تجارت مازندران و کنسولگری جمهوری اسلامی در سلیمانیه همکاری دارند ، گفت : گشایش این نمایشگاه باعث توسعه روابط سیاسی و اقتصادی ، معرفی توانمندی های کالاهای صادراتی و فرصت های سرمایه گذاری جمهوری اسلامی ایران و گسترش سهم بازار کالا و خدمات صادراتی فعالان اقتصادی کشور می شود.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه با محوریت شناساندن توانمندی های اقتصادی مازندران برگزار می شود ، افزود : در این نمایشگاه شرکت هایی در بخش های کشاورزی، صنعت و معدن، صنایع غذایی و منسوجات توانمندی ها و دستاوردهای خود را برای شناساندن ظرفیت های تولیدی وتجاری مازندران و بازاریابی به معرض نمایش می گذارند.

عشریه گفت : همکاری ایران با اقلیم کردستان عراق در زمینه های صنعتی، معدنی ، امور درمانی، نفت ، گاز و پتروشیمی ، گردشگری ، بازرگانی ، کشاورزی ، خدمات فنی و مهندسی ، شیلات ، طیور ، صنایع دستی و دانش بنیان است.