جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ فروردین ۱۳۹۹

مذاکرات عرفاتی را قبول نداریم - نمایش محتوای خبر

 

 

مذاکرات عرفاتی را قبول نداریم

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، آیت‌الله نورالله طبرسی در خطبه نمازجمعه مرکز مازندران با اشاره به اهمیت برگزاری مراسم امام حسین(ع) اظهار داشت: عاشورا و محرم آیینه شیعه است و شیعه باید خودش در عاشورا اصلاح کند.

وی تصریح کرد: اگر بخواهیم محرم بدور از شعارزدگی داشته باشیم و محرم الگو و نمونه داشته باشیم باید تلاش کنیم که شعائر حسینی که همان امر به معروف و  نهی از منکر است را احیاء کنیم.

این مسئول با بیان اینکه از فرصت محرم برای خودسازی استفاده کنیم، گفت: محرم برای همه سنین الگو دارد و با بهره‌گیری از این الگو خط‌مشی شیعه تعیین می‌شود.

نماینده ولی فقیه در مازندران خاطرنشان کرد: محرم ، رسانه شیعه و جهانی است که در پنج قاره عالم در حال فراگیری است و رسانه‌ای است که پس از گذشت 13 قرن هنوز ادامه دارد و در حال گسترش است.دشمن‌شناسی یکی از توصیه‌های محرم است، دشمن قدرت محرم را فهمیده و تلاش دارد که این قدرت را کاهش دهد.

این مسئول بیان داشت: شیعه در حال تبدیل شدن به حکومت علومی و محمدی است، دشمن نسبت به این موضوع حساس شد. دشمن شیعه را به عنوان گروه نمی‌بیند و در تلاش است تا پایه‌‌های این حکومت را متزلزل کند.

طبرسی اضافه کرد: امروز بحث ایران با دنیا بحث حقانیت شیعه نیست، بحث ما برپایی حکومت شیعه است، بحث حقانیت شیعه اثبات شده است، برپایی حکومت شیعه سبب کاهش قدرت استکبار در جهان می‌شود و حاکمیت شیعه دشمنان را به زانو در می‌آورد .اسلام این قدرت را از محرم دریافت کرد.

وی با اعلام اینکه انقلاب اسلامی برگرفته از محرم در حال گسترش است، ادامه داد: بیداری اسلامی ایجاد شده نشأت گرفته از انقلاب اسلامی است و انقلاب اسلامی به عنوان الگوی در جهان در حال درخشش است.

نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به اقتدار ایران اسلامی در جنگ تحمیل شده، بیان داشت: شهیدان ایران اسلامی به برکت پیروی از امام حسین(ع) توانستند بر دشمن غلبه کنند.

این مسئول اضافه کرد: عزاداری ما باید پالایش شود بسیاری از مداحی‌ها در شأن امام حسین(ع) و محرم نیست، باید کاری کرد که جلال اهل بیت زیر سؤال نرود.

طبرسی خاطرنشان کرد: محرم باید با ادبیات خاص و ویژه و ارزشمند معرفی شود تا زمینه بهره‌برداری دشمن از برخی واژه‌ها فراهم نشود. مداحان و سخنرانان باید معیارهای ائمه و انقلاب اسلامی را در برنامه کاری قرار دهند.

نماینده ولی فقیه در مازندران درباره مذاکرات هسته‌ای که در حال انجام است، گفت: مذاکرات در حال انجام تنها بین ایران و آمریکا است، چهار کشور دیگر در این مذاکره اهداف آمریکا را پیگیری می‌کنند.

این مسئول تاکید کرد: ایران مذاکرات یاسر عرفاتی را قبول ندارد، مذاکرات ما براساس برنامه است و هر وقت رهبر انقلاب مصلحت دید این مذاکرات را متوقف می‌کند.

طبرسی درباره محکومیت اعدام شیخ نمر بیان داشت: شیخ نمر با اعدام به شهادت می‌رسد و این راهی بود که از قبل انتخاب کرد، کاخ سران عربستان پس از اعدام شیخ نمر و خون‌های مظلوم ساقط می‌شود.

{jcomments off}