جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران بر لزوم نهادینه شدن فرهنگ نماز در جامعه تاکید کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران بر لزوم نهادینه شدن فرهنگ نماز در جامعه تاکید کرد

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام ˈعباسعلی ابراهیمیˈ امروز  در جلسه دبیران و رابطین اقامه نماز دستگاههای اجرایی مازندران در ساری افزود: شما حاضرین در این جلسه در واقع سفیران امر نماز در بین دستگاههای اجرایی استان هستید و اقدام کارتان از اهمیت ویژه ایی نزد خداوند متعال برخوردار است.

وی اظهارداشت: در سالی که رهبر معظم انقلاب اسلامی دو بحث اقتصاد و فرهنگ را از برنامه های مهم و اولویت در نظام اسلامی دانست ما باید تمام تلاش خود را از طریق ستاد اقامه نماز برای این امر مهم بسیج نمائیم.

او افزود : شورای اقامه نماز مازندران که ریاست آن بر عهده نماینده ولی فقیه در استان و استاندار مازندران است باید بحث اقامه نماز را در دستگاه های اجرایی و ادارات متبوع به طور جدی پیگیری و مشکلات موجود در این زمینه را رفع کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران همچنین به فعالیت های کانون های فرهنگی مساجد استان اشاره کرد و گفت : کانون های فرهنگی در امر ترویج و فرهنگ اقامه نماز نقش بسزایی در مساجد این خطه ایفا می کنند.

وی افزود د: سالانه حدود 20 میلیون مسافر و گردشگر از اقصی نقاط کشور برای استفاده بهینه از دریا و جنگل وارد این دیار می شوند که باید امکانات برای به جای آوردن فرائض دینی برای آنان از جمله سرویس های بهداشتی فراهم شود.

او ادامه داد : به عنوان مثال برخی از شهرک های مسکونی، تفرجگاه ها، سواحل دریا، رستوران های بین راهی از داشتن نماز خانه و سرویس های بهداشتی مناسب محروم هستند و نیاز به زیر ساخت مناسب دارند.

ابراهیمی عدم توجه به امر نماز و نداشتن تقوا الهی را یکی از علل افزایش بداخلاقی ها، افزایش آمار طلاق و ناهنجاری های اجتماعی در جامعه دانست.