سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

مدیر بندر امیرآباد خبر داد رشد 12 درصدی تخلیه کالا در بندر امیرآباد - نمایش محتوای خبر

 

 

مدیر بندر امیرآباد خبر داد رشد 12 درصدی تخلیه کالا در بندر امیرآباد

مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد گفت: از ابتدای امسال تاکنون تخلیه انواع کالاهای غیرنفتی در بندر امیرآباد 12 درصد رشد داشته است.

مدیر بندر امیرآباد خبر داد رشد 12 درصدی تخلیه کالا در بندر امیرآباد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد، علی خدمتگزار اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون 2 میلیون و 547 هزار و 144 تن انواع کالا در بندر امیرآباد تخلیه و بارگیری شد.

خدمتگزار بیان کرد: از این میزان 2 میلیون و 451 هزار و 905 تن مربوط به کالاهای غیرنفتی و 95 هزار 239 تن مربوط به کالاهای نفتی است.

وی با اشاره به رشد تخلیه کالاهای غیرنفتی، گفت: از ابتدای امسال تاکنون یک میلیون و 628 هزار و 503 تن کالاهای غیرنفتی با رشد 12 درصدی در این بندر تخلیه شد.

خدمتگزار با اشاره به رشد چشمگیر تخلیه و بارگیری مواد نفتی در بندر امیرآباد، تصریح کرد: در مدت مشابه سال گذشته 33 هزار و 801 تن انواع کالای نفتی در بندر امیرآباد تخلیه و بارگیری شد که با رشد 183 درصدی در سال‌جاری به 95 هزار 239 تن رسید.

وی با اشاره به بهره‌مندی بندر امیرآباد از شقوق مختلف حمل و نقل چند وجهی، خاطرنشان کرد: کالاهای تخلیه و بارگیری شده در این بندر توسط 122 هزار و 814 دستگاه کامیون و 366 دستگاه واگن به اقصی نقاط کشور ارسال و یا به سایر کشورهای همسایه ترانزیت شدند.

مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد به حجم عملیات مواد نفتی در بندر نکا از ابتدای سال‌جاری تاکنون اشاره کرد و افزود: در این مدت 105 هزار و 110 تن انواع مشتقات نفتی در تنها  پایانه نفتی شمال کشور تخلیه و بارگیری شد.

وی در پایان از تخلیه و بارگیری 2 میلیون و 652 هزار و 254 تن انواع کالای نفتی و غیر نفتی در بنادر امیرآباد و نکا خبر داد.